Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurski: powinnismy mieć wybór - OFE czy ZUS

0
Podziel się:

Obywatele powinni mieć wybór, czy chcą oszczędzać na emeryturę w ZUS-ie, czy w Otwartych Funduszach Emerytalnych.

Kurski: powinnismy mieć wybór - OFE czy ZUS
(Maj/Reporter)
bEJIhnGt

Obywatele powinni mieć wybór, czy chcą oszczędzać na emeryturę w ZUS-ie, czy w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Tak twierdzi eurodeputowany Solidarnej Polski, Jacek Kurski.

Powiedział on w Jedynce, że jego ugrupowanie nie zostało zaproszone na dzisiejszą debatę o emeryturach, organizowaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Oświadczył jednak, że Solidarna Polska jest przeciwna obecnemu systemowi emerytalnemu, który uważa za grabieżczy.

_ - Powszechne Otwarte Fundusze emerytalne po prostu przejadają bardzo dużą część naszych pieniędzy. W związku z czym powinna zostać część dla ZUS-u. Powinien być swobodny wybór, ale te pieniądze które są częścią kapitałową, powinny być pod kontrola państwa bo prywatni po prostu sobie z tym nie dali rady _ - powiedział Kurski.

bEJIhnGv

Solidarna Polska jest za tym, aby państwo przejęło kontrolę i gwarantowało wypłaty z Otwartych Fuduszu Emerytalnych, ale w taki sposób, aby Fundusze nie osiągały niezależnych zysków.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące słowa prezesa ZUS o OFE Zbigniew Derdziuk podkreśla, że _ zgromadzone tam środki nie są gwarantowane _.
Co dalej z OFE? One działają jak każdy biznes - _ OFE zostały stworzone, aby wypłacać emerytury, a z definicji jest to świadczenie, które pobiera się do końca życia _ - twierdzi minister Rostowski.
Sprawdź, ile OFE mają akcji w portfelu Udział akcji w portfelach Otwartych Funduszy Emerytalnych wzrósł w skali miesiąca w styczniu 2013 roku o 0,72 proc., do 95,413 mld złotych.
bEJIhnGW
KOMENTARZE
(0)