Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Milion związkowców będzie bronić emerytur

0
Podziel się:

Solidarność zapowiada ostre protesty przeciwko planom ograniczenia tzw. pomostówek.

Milion związkowców będzie bronić emerytur
(PAP/Paweł Kula)

We wrześniu czeka nas ogromna fala protestów, manifestacji i strajków - ostrzega dziennik _ Polska _. Powodem jest planowane przez rząd radykalne ograniczenie grupy osób uprawnionych do emerytur pomostowych.

Od nowego roku taki przywilej miałoby mieć nie milion sto tysięcy osób jak obecnie, ale zaledwie dwieście tysięcy pracowników. Ostateczna propozycja rządu w tej sprawie ma się pojawić we wrześniu, ale już teraz wiadomo, że nie zadowoli związkowców.

29 sierpnia w Warszawie ma się pojawić nawet milion członków _ Solidarności _ z całej Polski. Związek zaprasza na manifestacje inne, konkurujące z nim centrale.

Do swojej akcji szykują się też nauczyciele należący do ZNP, potem do walki wkroczy OPZZ. O strajku cały czas mówią też piloci LOT-u, którzy domagają się podwyżek i zmniejszenia limitu pracy. Falą protestów pracowników służby zdrowia może się też zakończyć projekt prywatyzacji szpitali.

Tykającą bombą są też stocznie. Jeśli rząd nie znajdzie dla nich inwestorów strategicznych, zastrajkują stoczniowcy i pracownicy zakładów żyjących ze współpracy ze stoczniami. A to oznacza kolejne sto tysięcy ludzi na ulicach.

CZY OGRANICZENIE UPRAWNIEŃ DO EMERYTUR POMOSTOWYCH TO DOBRE ROZWIĄZANIE?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)