Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE będą mogły więcej inwestować

0
Podziel się:

Nie wiadomo jednak jeszcze o ile mogą wzrosnąć limity inwestycji w akcje.

OFE będą mogły więcej inwestować
(kprm.gov.pl)

Limity inwestowania w akcje dla Otwartych Funduszy Emerytalnych zostaną powiększone - zapowiedział minister w kancelarii premiera Michał Boni. - **_ Na pewno zostaną powiększone, to jest oczywiste _ - powiedział Boni.

Doradca premiera dodał, że nie dysponuje jeszcze wyliczeniami Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie i nie może podać, o ile limity zostaną zwiększone. Powiedział, że informacja ta będzie zawarta w projekcie ustawy o zmianach w OFE.

Rzecznik Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz powiedział, że UKNF przygotowuje dla ministra Boniego wyliczenia _ na podstawie przyjętych przez niego założeń _. Podkreślił, że UKNF wspiera pod kątem analitycznym prace nad tymi zmianami i jest w stałym kontakcie z ministrem Bonim.

Rząd, w celu ograniczenia przyrostu długu publicznego i deficytu, zamierza zmienić system emerytalny. Zamiast 7,3 proc. składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych ma trafiać 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. będzie księgowane na indywidualnych kontach osobistych w ZUS.

Zgodnie z rozporządzaniem rządu z lutego 2004 roku, inwestycje OFE w akcje, prawa do akcji, obligacje zamienne na akcje i prawa poboru spółek notowanych na regulowanym rynku giełdowym nie mogą przekroczyć 40 proc. Taki sam limit dotyczy akcji narodowych funduszy inwestycyjnych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t90200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;prezydent;pomoze;rzadowi;z;ofe,230,0,751590.html) Nowak: Prezydent pomoże rządowi z OFE Minister w Kancelarii Prezydenta zapowiada konsultacje z ekspertami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t128315.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;zmiany;w;ofe;to;nie;skok;na;kase,28,0,751132.html) Boni: Zmiany w OFE to nie skok na kasę Projekt zmian w systemie emerytalnym trafi 20 stycznia do konsultacji społecznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;zmiany;w;ofe;nie;lamia;umow,64,0,750656.html) Pawlak: Zmiany w OFE nie łamią umów Jego zdaniem pozostawienie pieniędzy w OFE nie daje gwarancji emerytom.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)