Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE potrzebują systemowych rozwiązań

0
Podziel się:

Tak uważa minister skarbu Aleksander Grad.

OFE potrzebują systemowych rozwiązań
(kprm.gov.pl)

Minister skarbu Aleksander Grad powiedział PAP, że rozwiązania dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych muszą być długoterminowe i systemowe. Dodał, że takie podejście powinno spowodować, iż system ten będzie bardziej ukierunkowany na emerytów.

_ Podzielam opinie premiera Donalda Tuska w sprawie Otwartych Funduszy Emerytalnych, które wyraził podczas spotkania z tymi funduszami. Ustalono sposób dalszej pracy. Projekty, które wypłyną ze strony OFE, zostaną skonfrontowane z oczekiwaniami rządu _ - zaznaczył min. Grad.

_ Dobrze się stało, że będzie podejście całościowe, pełny przegląd funkcjonowania systemu OFEw ciągu ostatnich 10 lat. Rozwiązania długoterminowe, kompleksowe mają uczynić ten system bardziej nakierowanym na emerytów, a nie tylko na prowadzących te fundusze _ - dodał.

Premier Donald Tusk spotkał się w ubiegłą środę z szefami OFE. Premier oczekuje od nich poprawy efektywności i działań na rzecz emerytów. Powodem tego spotkania była tocząca się dyskusja nad przygotowanymi przez resort pracy propozycjami radykalnych zmian w systemie emerytalnym. Zmierzają one m.in. do tego, by ze składki emerytalnej mniej pieniędzy trafiało do OFE, a więcej do ZUS.

Szef resortu skarbu podkreślił, że OFE mają ogromny wpływ na procesy prywatyzacyjne, są bowiem częścią rynku finansowego, który kupuje akcje spółek Skarbu Państwa. Zaznaczył jednak, że _ z uwagi na swój potencjał są również bardzo ważnym ogniwem w całym systemie instytucji finansowych i na naszych rynkach kapitałowych _. _ OFE na pewno mają i w przyszłości będą miały ogromny wpływ na nasze rynki kapitałowe oraz ich siłę finansową _ - dodał.

Ocenił, że jego współpraca z OFE układa się bardzo dobrze od samego początku. _ Nie mam do nich zastrzeżeń jako do inwestorów _ - wyjaśnił.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)