Notowania

Ograniczenia składki do OFE na stałe? Tego chce rząd

Boni: Nie ma możliwości powrotu do takiej składki jak obecnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Rząd nie chce, aby planowana obniżka składki do OFE z 7,3 proc. do 2,3 proc. miała charakter czasowy, a później środki transferowane do funduszy emerytalnych powróciły do obecnego poziomu - poinformował minister Michał Boni,

- _ Nie ma możliwości, aby była czasowość w obniżeniu składki, a później powrót do pełnej składki (7,3 proc.). Działania podjęte w sprawie zmian w systemie emerytalnym zmniejszają zagrożenia długiem publicznych i deficytem sektora finansów publicznych teraz i w najbliższych latach. Nie pozwolą także w długim okresie, aby dług czy deficyt urosły do takich rozmiarów jak obecnie _ - powiedział dziennikarzom szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni. - _ Dlatego nie ma możliwości powrotu do takiej składki jak obecnie _ - dodał.

Premier Donald Tusk zapowiedział pod koniec ubiegłego roku, że składka przekazywana do OFE spadnie do 2,3 proc. z 7,3 proc., jakie fundusze emerytalne otrzymują obecnie. Rząd chce aby zmiany ustawowe w tej sprawie weszły w życie od 1 kwietnia br.

Minister zadeklarował także, że Polska nie zamierza pójść drogą Węgier i wycofać zgromadzonych już w OFE środków. - _ Nie ma takich intencji, co wielokrotnie deklarował także pan premier _ - powiedział Boni.

Jego zdaniem, obok zmian w OFE, należy podjąć dalsze kroki mające na celu konsolidację finansów publicznych. - _ Zgadzam się, że trzeba robić i jedno, i drugie, że trzeba pracować nad kalendarzem działań w tej sprawie _ - podkreśla szef doradców premiera.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pawlak;jak;fedak;-;tak;samo;mysli;o;ofe,78,0,773198.html) Pawlak jak Fedak - tak samo myśli o OFE Wicepremier chce, żeby Polacy sami wybierali czy chcą oszczędzać tylko w ZUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t124005.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/zwolinski;emerytura;pod;palmami;reklamy;nie;klamaly,52,0,771892.html) Zwoliński: Emerytura pod palmami? Reklamy nie kłamały Planuję jesień życia w tropikach. W Polsce nie będzie mnie na nią stać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t128674.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/19;proc;chce;zlikwidowac;ofe;16;proc;woli;likwidacje;zus-u;-;badanie;dla;money;pl,42,0,771882.html) 19 proc. chce zlikwidować OFE! 16 proc. woli likwidację ZUS-u - badanie dla Money.pl Polacy są skołowani w sprawie zmian w emeryturach.
Tagi: obniżenie składki do ofe, michał boni, emerytury, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz