Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oto plusy podniesienia wieku emerytalnego

0
Podziel się:

Dla części młodych ludzie trudność w znalezieniu zatrudnienia może oznaczać, że będą musieli zająć się własnym biznesem?

Oto plusy podniesienia wieku emerytalnego
(Absolut_photos/Dreamstime)

W Europie bezrobocie wśród młodych ludzi oscyluje w okolicach 50 procent. W Polsce to około 30 procent. Czy przejście części starszych pracowników na wcześniejsze emerytury może poprawić sytuację młodych?

Członek zarządu TMS Brokers Marek Wołos zaznacza, że są przypadki, w których młodzi ludzie rzeczywiście zastępują na stanowiskach osoby odchodzące na emeryturę:

- _ Jeśli weźmiemy sobie taki ogólnopojęty sektor administracji, urzędników, to tutaj ludzie, którzy do tej pory pracowali do 65. roku, to myślę, że będą pracowali do 67. roku życia _ - mówi Wołos.

Dla części młodych ludzie trudność w znalezieniu zatrudnienia może oznaczać, że będą musieli zająć się własnym biznesem:

- _ Mamy też na pewno sektor prywatny, startupy, takie nowe pomysły, które są kreowane przez młodych ludzi. To, że im trudniej będzie znaleźć pracę w sektorach ustabilizowanych, będzie powodować, że oni chętniej będą realizować swoje pomysły _ - mówi analityk.

W naszym kraju bez pracy wciąż pozostaje ponad 2 miliony 100 tysięcy osób. Co trzeci bezrobotny nie ma jeszcze 30 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
400 tys. rodzin będzie miało kłopoty ze spłatą kredytów? Zobacz dlaczego Nagle może im zabraknąć pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb.
Prace domowe przedłużają życie Każda aktywność fizyczna przedłuża życie, ale najbardziej takie czynności jak malowanie i prace naprawcze w mieszkaniu - przekonują Brytyjczycy.
Włosi znów pracują tam gdzie kiedyś imigranci Powrót Włochów do pracy fizycznej na budowach i w rolnictwie, zastrzeżonej dla imigrantów, przede wszystkim z Trzeciego Świata, to uboczny efekt obecnego kryzysu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)