Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w ofe
13.06.2011 14:17

PJN chce cofnięcia zmian w OFE. PiS na nie

Partia chce przekonać posłów innych ugrupowań, by poparli jej wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, w sprawie ostatnich zmian w systemie emerytalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Klub Polska Jest Najważniejsza przedstawił w Sejmie przygotowany już wniosek wraz z uzasadnieniem ale brakuje mu większości z koniecznych 50 poselskich podpisów. Poseł Tomasz Dudziński powiedział, że zwróci się nie tylko do klubów opozycyjnych ale także do posłów PO i PSL.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA DUDZIŃSKIEGO:

Z kolei Paweł Kowal podkreślił, że jego ugrupowanie opracowując wniosek dotrzymało wcześniej danego słowa. Prezes PJN przypomniał, że zmiana ustawy dotyczy milionów Polaków.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PAWŁA KOWALA:

Pod wnioskiem nie będzie podpisów posłów PiS, poinformował szef klubu Mariusz Błaszczak, który przypomniał, że PiS ma w tej sprawie własną propozycję ustawową.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

PJN przedstawił osiem argumentów na rzecz niezgodności ustawy z konstytucją. Między innymi naruszenie zasady zaufania obywateli do państwa i pewności prawa, naruszenie zasady praw nabytych i prawa do zabezpieczenia społecznego oraz odpowiedniego okresu vacatio legis.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/39/t74791.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/tusk;upomina;fedak;a;ona;znow;atakuje;ofe,21,0,843285.html) Tusk upomina Fedak, a ona znów atakuje OFE Minister pracy Jolanta Fedak broni pomysłu przekazania Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych wypłaty emerytur z OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t135468.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/w;emeryturach;najwazniejsze;sa;elementy;kapitalowe,219,0,837339.html) W emeryturach najważniejsze są elementy kapitałowe Eksperci wydają się być zgodni. Przyszłe emerytury na pewno nie będą wyższe od obecnie wypłacanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t139484.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;zaskarzy;zmiany;w;ofe;do;trybunalu,224,0,832480.html) PJN zaskarży zmiany w OFE do Trybunału Kluzik-Rostkowska: Zbieramy podpisy pod wnioskiem. Liczy na wsparcie SLD.
Tagi: zmiany w ofe, ofe, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz