Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione

0
Podziel się:

Polacy zgodzą się na podniesienie wieku emerytalnego. Jak PO argumentuje swój pomysł?

Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuniknione
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł Stefan Niesiołowski wyraził przekonanie, że Polacy zgodzą się na podniesienie wieku emerytalnego. Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że jest to konieczne, a Polska należy do ostatnich krajów Unii Europejskiej, które tego nie zrobiły.

Polityk Platformy nie zgodził się z opinią, że nie ma dyskusji o ustawie emerytalnej. Powiedział, że jej projekt niedługo wpłynie do Sejmu, sprawą zajmie się też Komisja Trójstronna._ - W całej Unii wszyscy pracują dłużej. Nie mamy innego wyjścia. Dzisiaj na jednego emeryta pracują cztery osoby. Za 20 lat to będą dwie osoby _ - uważa poseł PO.

POSŁUCHAJ STEFANA NIESIOŁOWSKIEGO

Poseł Niesiołowski uznał za bezpodstawne obawy o brak pracy dla starszych ludzi. Powiedział, że za 20 lat ludzi do pracy będzie brakować. Dodał, że zgodziłby się na referendum w sprawie emerytur, gdyby pytanie brzmiało _ Czy chcesz mieć głodową emeryturę? _. Inne pytanie byłoby, zdaniem Niesiołowskiego, oszukańcze. Poza tym odniósł się także do propozycji PSL-u w sprawie skrócenia czasu pracy kobiet, wychowujących dzieci.

_ - Pomysł, żeby za każde dziecko, kobieta mogła przejść 3 lata szybciej na emeryturę jest nierealny. Kobieta ma 5 dzieci, to 15 lat przejdzie wcześniej na emeryturę. Skąd na to brać pieniądze? To jest populizm. Wydaje mi się, że ta propozycja w gruncie rzeczy by oznaczała nie wydłużenie czasu pracy, a skrócenie _ - twierdzi Stefan Niesiołowski.

Czytaj więcej o nowej ustawie emerytalnej
Żelichowski: Odpowiem za 10 milionów Poseł PSL-u pokazuje przewrotnie, jak państwo może zaoszczędzić 60 milionów złotych.
Ta reforma wpędzi Polaków w bezrobocie? Przedstawiciele różnych partii nie mają wątpliwości, co do negatywnych skutków takiego rozwiązania.
Reforma emerytalna: Polacy jej nie chcą Większość ankietowanych domaga się przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w emeryturach.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)