Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier nie wyklucza podwyżki składki emerytalnej

0
Podziel się:

Tusk: Można spodziewać się debaty w tej kwestii.

Premier nie wyklucza podwyżki składki emerytalnej
(kprm.gov.pl)

Podniesienie składki rentowej jest jedną z propozycji jak poprawić sytuację finansów publicznych, ale nie należy jej wprowadzać w życie bez _ ewidentnej potrzeby _ - powiedział w premier Donald Tusk.

_ - W całej palecie podpowiedzi jak poprawić stan finansów publicznych, to podniesienie składki rentowej jest jedną z propozycji. Trzeba ją rozpatrzyć, ale to ostatnia propozycja. Jeśli nie będzie ewidentnej potrzeby, to ja nie będę jej rekomendował. Można spodziewać się kilkutygodniowej, otwartej debaty w tej kwestii _ - powiedział dziennikarzom Tusk. - _ Przed podniesieniem danin trzeba się sto razy się zastanowić _ - dodał.

Kilka dni temu Michał Boni, szef doradców premiera, przedstawił pomysł, aby podnieść część składki płaconej przez pracodawców.

Wczoraj przeciwko tej propozycji wypowiedzieli się minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki pieniężnej Jolanta Fedak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t123688.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/rzad;zlupi;nas;podwojnie;nowe;pomysly;nizsze;emerytury,185,0,726457.html) Rząd złupi nas podwójnie. Nowe pomysły, niższe emerytury Rozwiązanie - na które podobno zgodzili się ministrowie: Rostowski i Fedak - spowoduje, że osoby, które dzisiaj zaczynają pracę, dostaną emerytury o 6-7 procent niższe niż w obecnym systemie. Spadkobiercy osób, które oszczędzały w OFE mogą stracić nawet 125 tys. zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t122701.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/najnowszy;pomysl;rzadu;to;emerytury;nizsze;o;10;procent,81,0,722001.html) Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent Tyle możemy stracić po wprowadzeniu obligacji emerytalnych. Batalia o zmiany w OFE wchodzi w decydującą fazę. Money.pl sprawdził, jak na wysokość naszych emerytur mogą przełożyć się pomysły, którymi zajmuje się rząd.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)