Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prestiżowe starcie ministrów, walczą o reformę

0
Podziel się:

Michał Boni i Jolanta Fedak forsują projekty zmian w OFE.

Prestiżowe starcie ministrów, walczą o reformę
(kprm.gov.pl)

*W rządzie powstają dwa konkurencyjne projekty reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, które przygotowują minister pracyJolanta Fedaki szef doradców premieraMichał Boni. *

Szefowa resortu pracy forsuje projekt, który zakłada między innymi: obniżenie składki trafiającej do OFE, zniesienie obowiązku przynależenia do funduszu i możliwość wycofania się z OFE i przeniesienia całości środków do ZUS.

Szef doradców premiera szykuje zupełnie inny projekt. Jego zdaniem nie należy zmniejszać kapitału funduszy, ale sprawić, by był on efektywniej zarządzany - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Według Boniego, konieczne jest wprowadzenie subfunduszy o różnym profilu ryzyka i umożliwienie członkom funduszy podejmowania decyzji, jak będą inwestowane składki - czy wolą mniejsze czy większe ryzyko. Równolegle funkcjonowałby mechanizm domyślnego przenoszenia zgromadzonych środków między funduszami w zależności od wieku przyszłego emeryta.

Boni zapowiada, że przygotowywany przez siebie projekt chce przedstawić do końca wakacji. Liczy, że ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)