Notowania

ofe
24.06.2010 06:52

Prestiżowe starcie ministrów, walczą o reformę

Michał Boni i Jolanta Fedak forsują projekty zmian w OFE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*W rządzie powstają dwa konkurencyjne projekty reformy Otwartych Funduszy Emerytalnych, które przygotowują minister pracyJolanta Fedaki szef doradców premieraMichał Boni. *

Szefowa resortu pracy forsuje projekt, który zakłada między innymi: obniżenie składki trafiającej do OFE, zniesienie obowiązku przynależenia do funduszu i możliwość wycofania się z OFE i przeniesienia całości środków do ZUS.

Szef doradców premiera szykuje zupełnie inny projekt. Jego zdaniem nie należy zmniejszać kapitału funduszy, ale sprawić, by był on efektywniej zarządzany - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Według Boniego, konieczne jest wprowadzenie subfunduszy o różnym profilu ryzyka i umożliwienie członkom funduszy podejmowania decyzji, jak będą inwestowane składki - czy wolą mniejsze czy większe ryzyko. Równolegle funkcjonowałby mechanizm domyślnego przenoszenia zgromadzonych środków między funduszami w zależności od wieku przyszłego emeryta.

Boni zapowiada, że przygotowywany przez siebie projekt chce przedstawić do końca wakacji. Liczy, że ustawa zostanie przyjęta jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Połowa Polaków nie zamierza odkładać na emeryturę ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/polowa;polakow;nie;zamierza;odkladac;na;emeryture,221,0,631005.html )
* [ Aktywa OFE w maju spadły o 1,5 procent ]( http://www.money.pl/fundusze/wiadomosci/artykul/aktywa;ofe;w;maju;spadly;o;1;5;procent,195,0,628163.html )
Tagi: ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz