Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent skierował waloryzację emerytur do Trybunału

0
Podziel się:

Prezydent podpisał nowelę wprowadzającą kwotową waloryzację emerytur i rent w 2012 r. i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego.

Prezydent skierował waloryzację emerytur do Trybunału
(Reporter)

Prezydent podpisał nowelę wprowadzającą kwotową waloryzację emerytur i rent w 2012 r. i skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała we wtorek dziennikarzy podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka.

Nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z FUS wprowadza w 2012 r. kwotowy wzrost wszystkich rent i emerytur o 71 zł. Waloryzacja przeprowadzana jest 1 marca. Sejm uchwalił nowelizację 13 stycznia. 19 stycznia Senat zdecydował, że nie wprowadzi do niej poprawek.

Nowelizacja - wniesiona do parlamentu jako pilny rządowy projekt - ma według niego chronić budżety gospodarstw domowych emerytów i rencistów pobierających niskie świadczenia. Z danych rządu wynika, że przy poziomie 71 zł wyższą od procentowej podwyżkę otrzyma 59 proc. emerytów i rencistów. Jedna kwota dotyczy wszystkich świadczeń - z FUS, KRUS i dla służb mundurowych. O procentowy wskaźnik zostaną podniesione dodatki do świadczeń.

Podczas prac w Parlamencie opozycja krytykowała pośpiech przy procedowaniu nad zmianami. Domagała się też m.in. zwiększenia z 71 do 84 zł kwoty waloryzacji.

Czytaj więcej opinii o emeryturach
Nowy sposób na emerytury. Trzymamy kciuki za Tuska O odwróconej hipotece pisze Maciej Czujko.
Każdy musi mieć szansę umrzeć przed emeryturą Protest części mundurowych ma podstawy - pisze Bartosz Chochołowski.
Zobacz, o co będziemy jeszcze błagać Tuska Premier zabrał się do pracy. Szkoda, że w taki sposób - pisze Paweł Szygulski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)