Notowania

reforma ofe
15.02.2011 20:03

Propozycje Fedak to tylko "głos w dyskusji"

Tak powiedział Paweł Graś i podkreślił, że rząd pracuje teraz nad projektem Boniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że postulatu minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak, by _ ograniczyć funkcjonowanie towarzystw emerytalnych _, nie ma w obecnym rządowym projekcie reformy OFE. Jak dodał, traktuje tę propozycję jako głos w dyskusji.

_ - Traktuję głos minister Fedak jako głos w dyskusji ekspertów, ta dyskusja trwa, dyskutują ministrowie tego rządu, koalicja, eksperci. Brak jak na razie w tej dyskusji głosu opozycji _ - powiedział Graś dziennikarzom.

Dodał, że _ projektem, który jest obowiązujący i tym nad którym rząd pracuje, jest projekt, który teraz jest poddany różnego rodzaju konsultacjom w różnych gremiach i nad tym projektem będzie pracowała Rada Ministrów _.

Graś powiedział, że rząd w tej chwili nad postulatem Fedak nie pracuje. _ - Rząd pracuje nad projektem przygotowanym w consensusie przez ministra Michała Boniego, również w consensusie z panią minister Jolantą Fedak i ministrem Jackiem Rostowskim _ - zaznaczył rzecznik rządu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/rostowski;o;pomyslach;fedak;zbyt;drastyczne,53,0,772149.html) Rostowski o pomysłach Fedak: zbyt drastyczne
Zgodnie z rządowym projektem zmian w systemie emerytalnym zamiast 7,3 procent składki do OFE ma trafiać 2,3 procent, a 5 procent będzie księgowane na specjalnych kontach osobistych w ZUS. Rząd chce w ten sposób ograniczyć przyrost długu publicznego i deficytu.

Minister pracy zapowiedziała w poniedziałek, że będzie zgłaszać postulat, _ by ograniczyć funkcjonowanie towarzystw emerytalnych _. _ - Jeśli Polacy chcą oszczędzać, to niech oszczędzają tę część sami, tam gdzie chcą, niekoniecznie w koncesjonowanym towarzystwie. Dość już tych koncesji, koncesjonowanego rynku _ - powiedziała Fedak podczas poniedziałkowej konferencji organizowanej przez OPZZ, a poświęconej zmianom w systemie emerytalnym. Szefowa resortu pracy zaznaczyła przy tym, że swojego pomysłu nie konsultowała z innymi ministrami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t92005.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/pjn;chce;wysluchania;w;sprawie;ofe,232,0,772072.html) PJN chce wysłuchania w sprawie OFE Joanna Kluzik-Rostkowska pyta, czy o propozycjach minister Fedak wie premier Tusk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t74792.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;obiecuje;dziedziczenie;skladek,203,0,750539.html) Fedak obiecuje dziedziczenie składek Ministerstwo pracuje nad tym by powszechne dziedziczenie było zapewnione.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;zapewnia;emerytury;beda;wyzsze,188,0,745916.html) Fedak zapewnia: Emerytury będą wyższe Nie będą się też tak mocno wahać - mówi minister pracy o planach zmniejszenia składki do OFE.
Tagi: reforma ofe, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz