Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protest OPZZ. Nie chcą dłużej pracować

0
Podziel się:

Kilka tysięcy związkowców z całego kraju demonstruje przed Sejmem przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego.

Protest OPZZ. Nie chcą dłużej pracować
(PAP/Radek Pietruszka)

Kilka tysięcy związkowców z całego kraju demonstruje przed Sejmem przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego. Związkowcy chcą wprowadzenia społecznego projektu zmian w emeryturach autorstwa OPZZ.

Dziś ma się odbyć jego ponowne pierwsze czytanie w Sejmie, ponieważ projekt OPZZ nie został rozpatrzony przez sejm w poprzedniej kadencji. Związkowcy nie chcą zgodzić się na reformę emerytalną proponowaną przez rząd.

- _ Dla mnie akurat ot oznacza, że będę pracować ponad 36 lat. To duży wysiłek, tym bardziej, że mam dzieci, więc praktycznie pracuję na trzy etaty. To za wiele _ - mówi jedna z uczestniczek protestu.

POSŁUCHAJ PROTESTUJĄCEJ:

Związkowcy zarzucają rządowi, że projekt zmian w emeryturach jest niehumanitarny. _ Chcą podwyższenia wieku emerytalnego. Dlaczego? Bo za długo żyjemy. Przyszliśmy więc powiedzieć politykom o co chodzi. Dłuższy wiek życia, to zdobycz cywilizacji - _krzyczeli protestujący

Projekt społeczny, pod którym zebrano ponad 400 tysięcy podpisów, pozwała kobietom i mężczyznom starać się o przejście na emeryturę w szczególnych okolicznościach życiowych, po przepracowaniu określonej liczby lat. Dla kobiet byłoby to 35, a dla mężczyzn 40 lat pracy.

Czytaj więcej o problemie emerytur w Polsce
Protest pielęgniarek. Tym razem chodzi o... Deklarują jednak, że liczą na rozmowy i nie zamierzają stawiać rządu pod ścianą.
OPZZ straszy głodowymi emeryturami Zdaniem związkowców, na starość grozi nam bieda i ubóstwo. Przez nowe zasady naliczania świadczeń.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)