Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przekonają Polaków, że rząd popełnia błąd?

0
Podziel się:

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych rozpoczyna kampanię w sprawie OFE.

Przekonają Polaków, że rząd popełnia błąd?
(Brankatekic/Dreamstime)

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych ma dzisiaj ogłosić rozpoczęcie kampanii w obronie funduszy emerytalnych. Chodzi o przekonanie Polaków, że rządowe propozycje dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych nie są dla nich korzystne.

Rząd, w celu ograniczenia przyrostu długu publicznego i deficytu, zamierza zmienić system emerytalny. Zamiast 7,3 proc. składki do Otwartych Funduszy Emerytalnych ma trafiać 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. będzie księgowane na indywidualnych kontach osobistych w ZUS. Docelowo w roku 2017 r. OFE mają dostawać 3,5 proc. składki. Zmiany miałyby zacząć obowiązywać od 1 kwietnia 2011 r.

POSŁUCHAJ O PROTEŚCIE TOWARZYSTW:

Premier Donald Tusk uzasadniając proponowane zmiany mówił w Sejmie, że jeśli system emerytalny nie zostanie szybko zmieniony, to nawet w przypadku drastycznych cięć wydatków, dług publiczny będzie rósł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t128322.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/spor;o;ofe;rzad;chce;zmian;opozycja;nieufna,177,0,748977.html) Spór o OFE. Rząd chce zmian, opozycja nieufna SLD domaga się dziedziczenia składek OFE, PiS zgłasza własny projekt zmian systemu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t90200.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowak;prezydent;pomoze;rzadowi;z;ofe,230,0,751590.html) Nowak: Prezydent pomoże rządowi z OFE Minister w Kancelarii Prezydenta zapowiada konsultacje z ekspertami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t125366.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/gora;kryzys;w;emeryturach;i;tak;nas;dopadnie,111,0,748911.html) Góra: Kryzys w emeryturach i tak nas dopadnie ZUS i OFE to dwie części całości. Rząd nie powinien majstrować przy składkach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)