Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczął się proces przejęcia PTE Epoka

0
Podziel się:

20 stycznia 2001 r rozpoczęto pierwszą likwidację powszechnego towarzystwa emerytalnego. Z rynku zniknie PTE Epoka. Fundusz, którym to towarzystwo zarządzało będzie wchłonięte przez PTE Pekao.

Proces przejęcia zakończy się 9 kwietnia tego roku. Do tego czasu pieniądze osób oszczędzających w tym funduszu będą równolegle zarządzane przez OFE Pekao. Klienci Epoki, którzy zdecydują się pozostać w funduszu dokonującym przejęcia, zachowają staż uczestnictwa w OFE. Nie zmieni się też kwota ich składek emerytalnych. Jeżeli ktoś nie chce, by jego pieniądze były zarządzane przez OFE Pekao, może zmienić fundusz bez ponoszenia kary finansowej.

Powiązania kapitałowe wskazują na to, iż PTE Pekao planuje kolejne przejęcie, jak również, że będzie to PTE Pioneer. UniCredito Italiano, właściciel Pekao, kupił Fundusz Inwestycyjny Pioneer, którego częścią składową jest PTE Pioneer. Zgodnie z ustawą o funduszach emerytalnych jeden udziałowiec nie może mieć dwóch funduszy. PTE Pekao nadal prowadzi rozmowy dotyczące przejęcia Pioneera

emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)