Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd kończy prace nad zmianami w OFE

0
Podziel się

Najważniejsze zmiany to ograniczenie prowizji i nowe zasady inwestowania składek.

Rząd kończy prace nad zmianami w OFE
(kprm.gov.pl)
bEhGQVAR

Podniesienie efektywności działania Otwartych Funduszy Emerytalnych, to główny cel zmian, jakie mają być wprowadzone w prawie dotyczącym OFE.

Z zapowiedzi szefa doradców premiera Michała Boniego wynika, że założenia do projektu ustawy powinny być gotowe do jutra.

W projekcie ma się znależć między innymi zapis o agresywnym inwestowaniu pieniędzy osób młodych i łagodnym osób, którym do emerytury pozostało już niewiele czasu.

bEhGQVAT

Zdaniem ekonomistki Magdaleny Janczewskiej jest to bardzo dobre rozwiązanie.

POSŁUCHAJ MAGDALENY JANCZEWSKIEJ:

Inaczej inwestowanie powinno przebiegać w przypadku osoby młodszej - uważa Janczewska.


bEhGQVAZ

POSŁUCHAJ MAGDALENY JANCZEWSKIEJ:

W projekcie ma się również znaleźć zapis o zakazie akwizycji na rynku wtórnym, czyli wśród osób już oszczędzających w OFE. Poza tym prowizja za zarządzanie OFE ma wynieśc 2,8 procent a nie jak obecnie 3,5 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;dla;money;pl;w;tym;roku;zmiany;dzialania;ofe,101,0,672869.html) Boni dla Money.pl: W tym roku zmiany działania OFE O pomysłach rządu na reformę Otwartych Funduszy Emerytalnych i o współpracy z minister Jolantą Fedak rozmawiamy z szefem doradców premiera.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t109270.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;znikna;za;dwa;lata;takie;sa;plany;rzadu,106,0,666474.html) OFE znikną za dwa lata? Takie są plany rządu Rząd planuje zastąpić OFE specjalnymi subfunduszami emerytalnymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t39490.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/ranking;ofe;zus;wciaz;lepszy;ale;dystans;maleje,77,0,487245.html) Ranking OFE: ZUS wciąż lepszy. Ale dystans maleje Od początku 2000 roku najlepszy OFE zarobił 33,7 proc. W tym czasie składki w ZUS urosły o 51 proc.
bEhGQVBu
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)