Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sejm przyjął ustawę o pomostówkach

0
Podziel się:

Pójdę na kolanach, jak będzie trzeba, żeby prezydent nie wetował tej ustawy - mówi premier.

Sejm przyjął ustawę o pomostówkach
(PAP/Radek Pietruszka)

Posłowie przyjęli ustawę o emeryturach pomostowych, dokonując nieznacznych poprawek w rządowym projekcie.

Parlamentarzyści odrzucili większość poprawek, które miały rozszerzyć listę prac uprawniających do _ pomostówek _. Sejm przyjął jedną istotną poprawkę, która przyznaje rekompensaty dla ubezpieczonych, którzy przepracowali co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach a nie przysługuje im emerytura na warunkach określonych w projekcie ustawy.

Teraz ustawa trafi do Senatu. Jeśli ten ją zaakceptuje, musi jeszcze zostać podpisana przez prezydenta.

PrezydentLech Kaczyńskipowiedział, że _ bardzo mocno zastanawia się _ nad rządową propozycją w sprawie emerytur pomostowych. Zapytany, czy zawetuje tę ustawę przyznał, że _ w Polsce istnieje poważny problem ludzi, którzy przechodzą na emerytury za wcześnie _.

PremierDonald Tuskzaapelował do prezydenta o rezygnację z wetowania ustawy. Szef rządu argumentował, że rozwiązania zawarte w projekcie o emeryturach pomostowych bazują na propozycjach poprzedników.

Premier Donald Tusk odnosząc się do ewentualnego weta prezydenta zwrócił uwagę, że ciężar przyjętych dzisiaj rozwiązań i tak bierze na siebie rząd. _ Pójdę na kolanach, jak będzie trzeba, żeby prezydent nie wetował tej ustawy _ - powiedział Donald Tusk. Premier wyraził nadzieję, że prezydent uzna, że weto dotyczące emerytur pomostowych będzie rzeczą niedopuszczalną.

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)