Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Znamy zasady wypłat emerytur z OFE [DŹWIĘK]

Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Fot. PAP/Paweł Supernak
Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach kapitałowych. Minister pracy Jolanta Fedak poinformowała, że dokument ten zakłada wypłatę dwóch emerytur - okresowej i dożywotniej.

Zgodnie z projektem, emerytury kapitałowe będą gwarantowane przez państwo i wypłacane w ramach ubezpieczenia emerytalnego.

POSŁUCHAJ MINISTER FEDAK:

Projekt zakłada, że jeśli emeryt umrze w ciągu trzech pierwszych lat pobierania dożywotniej emerytury kapitałowej, to wskazani przez niego spadkobiercy otrzymają jednorazową wypłatę gwarantowaną, której wysokość zależeć będzie od daty śmierci.

Nowe prawo zakłada również, że do 30 listopada 2008 r., OFE będą musiały dostosować swoje statuty do przepisów tej ustawy.

Pierwsze wypłaty emerytur kapitałowych mają się rozpocząć 1 stycznia przyszłego roku.

POSŁUCHAJ MINISTER FEDAK:

 

ofe, emerytury, fedak, jolanta fedak
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
oborowy
95.49.255.* 2010-03-29 01:30
Przeciez ta ustawe napisaną przez POpaprańców.prezydent L. Kaczyński wywalil do kosza.
Anka23
95.49.136.* 2010-03-28 04:11
Ludzie co Wy piszecie?? Widać, że mało wiecie skoro macie takie zdanie na ten temat. :( Chcecie w 10 lat cudów?? wcześniej ZUS był zły teraz OFE. płacicie składki oki ale czy ktoś z Was kiedykolwiek siadł nad tymi wyliczeniami i pomyślał nad nimi?
Maskara:(
W takim państwie aż się nie da żyć. Wolelibyście żeby był płacony sam ZUS ok, a na emeryturze będziecie jeść tynk ze ściany bo nie będzie kasy na nasze emerytur, radzę prześledzić historię z jakiego powodu powstało OFE i zastanowić się nad tym
A co do Inwestycji OFE cieszcie się że są bo na państwo nie ma co liczyć!!!!!! i tak OFE średni w ciągu 10 lat zarobiło 140% dla swoich klientów, jestem ciekawa czy w ZUS-ie by tak było:) oczywiście pytanie retoryczne bo wiadomo że nie!!!!
A jak Wam nie pasuje taka emerytura to załóżcie sobie polisy żeby odkładać na przyszła emeryturę.
a już tak na marginesie OFE jest nastawione na długoletnie inwestowanie a na 10 lat!!!!
martyyyyna
77.253.32.* 2008-07-29 18:47
tragedia...
jak w socjalistycznym państwie....
drugi zus ; (
a miało być tak pięknie...
ciekawe czy ktoś kogoś przekupił... hehe.... ale w TV jakoś strasznie o tym nie trąbili, coby przypadkiem obywatele się nie zbuntowali....
Zobacz więcej komentarzy (16)