Notowania

reforma zus
08.12.2010 12:55

ZUS przekroczył tegoroczny plan

Wpływy ze składek i wydatki są lekko powyżej planu - powiedział na prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Środki jakie wpłynęły ze składek oraz wydatki ZUS są na chwilę obecną lekko powyżej planu finansowego przewidzianego na 2010 rok - mówi prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

Prezes poinformował, że na 2011 rok zawarto już umowy kredytowe na potrzeby płynnościowe ZUS, których warunki są bardziej korzystne niż poprzednich umów.

W planie finansowym zapisano koszty działalności ZUS w 2011 roku na poziomie 4,230 mld zł, niezmiennym w porównaniu z rokiem bieżącym._ - Bieżąca sytuacja finansowa ZUS jest zgodna z planem. Przekazano 7,5 mld zł na rzecz FUS z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Z budżetu państwa otrzymaliśmy pożyczkę w wysokości 4 mld zł, z której część świadczeń jest już uzupełniana _ - powiedział Derdziuk. Poinformował też, że obecnie zawarto także umowy kredytowe na rok 2011 na warunkach korzystniejszych niż w roku bieżącym.

_ - Jeśli chodzi o sytuację w 2011 roku, to są już zawarte umowy kredytowe na potrzeby płynnościowe, ale środki te będą potrzebne dopiero pod koniec przyszłego roku. Warunki tych umów są korzystniejsze niż poprzednich _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
*Rząd złupi nas podwójnie. Nowe pomysły, niższe emerytury * Emerytury nowo zatrudnionych będą o 6-7 proc. niższe niż w obecnym systemie.
*Najnowszy pomysł rządu to emerytury niższe o 10 procent * Tyle możemy stracić po wprowadzeniu obligacji emerytalnych. Batalia o zmiany w OFE wchodzi w decydującą fazę.
*Tysiąc złotych rocznie dopłacasz do emerytur: rolników, górników, mundurowych... * KRUS to nie jedyny system emerytalny, który drenuje budżet państwa. Blisko 21 mld złotych rocznie dopłacamy do emerytur innych uprzywilejowanych grup.
Tagi: reforma zus, zus, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz