Notowania

ofe
14.12.2009 13:06

ZUS przypomina: Nie daj się wylosować

Najbliższe losowanie członków OFE odbędzie się 29 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sculpies/iStockphoto)

*Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o kolejnym losowaniu do Otwartych Funduszy Emerytalnych. *

Co prawda ma się ono odbyć 29 stycznia przyszłego roku, ale nie warto czekać na losowanie. Rzecznik ZUS-u Przemysław Przybylski ostrzega, że zmiana funduszu kosztuje i lepiej jeżeli sami zdecydujemy, w którym z OFE chcemy gromadzić pieniądze na przyszłą emeryturę.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA ZUS:


Osoby urodzone w 1969 roku i później, które rozpoczęły pracę ale do tej pory nie wybrały żadnego z Otwartych Funduszy Emerytalnych otrzymały z ZUS-u listy. W grudniu wysłanych zostało około 200 tysięcy listów z przypomnieniem.

Eksperci radzą, by wybierać fundusz zaraz po rozpoczęciu pracy. Składka emerytalna, która wpływa do ZUS-u za pracownika dzielona jest na dwie części. Część zapisywana jest na indywidualnym koncie w ZUS-ie a część wędruje do OFE. Jeśli jednak ubezpieczony nie wybrał żadnego z funduszy, to składka należna OFE leży na nieoprocentowanym koncie i czeka. Pieniądze nie są w tym czasie inwestowane.

Wybór funduszy nie dotyczy studentów i uczniów do 26 roku życia, którzy pracują na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło i nie jest za nich odprowadzana składka na emeryturę.

Raporty Money.pl
*Gdzie można przeżyć za polską emeryturę? * Jak obliczył Money.pl jesień życia za przeciętną polską emeryturę można spędzić m.in. w Brazylii i Tajlandii.
*Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? * Od dwóch lat odkładanie w ZUS opłaca się bardziej niż w najlepszym funduszu emerytalnym.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ OFE zarządzają ponad 173 mld złotych ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/ofe;zarzadzaja;ponad;173;mld;zlotych,12,0,562956.html )
Tagi: ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz