Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRWL
|

Wiemy, kiedy rząd wypłaci emerytom czternastki. Jest oficjalna deklaracja

341
Podziel się

Marlena Maląg zapewniła, że dodatkowe świadczenie emerytalne, zostaną wypłacone pod koniec 2021 roku. Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przypomina także zmianach podatkowych, które wpłyną na wysokość świadczeń emerytalnych w 2022 roku.

Wiemy, kiedy rząd wypłaci emerytom czternastki. Jest oficjalna deklaracja
Marlena Maląg (KPRM, Krystian Maj)
bErpMGSZ

Marlena Maląg potwierdziła w Godzieszach Wielkich, że emeryci mogą liczyć na wypłatę trzynastej i czternastej emerytury w ostatnim kwartale 2021 roku. Minister rodziny i polityki społecznej przypomniała w trakcie spotkania o tym, że od 2022 roku w ramach Polskiego Ładu emeryci i renciści zyskają na zmianach podatkowych.

Polski Ład zakłada duże zmiany związane z systemem emerytalnym. Najważniejszą ma być zwolnienie z podatku PIT emerytur do 2500 zł. Związane jest to zapowiedzią podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

bErpMGTb

Druga zmiana ma dotyczyć emerytów, którzy zdecydują się na kontynuowanie pracy, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego. Jeżeli seniorzy zdecydują się nie pobierać świadczenia emerytalnego, to zostaną zwolnieni z podatku PIT w związku ze swoją pracą zawodową.

Zobacz także: Postawił dwa domy. Koszty? Nie płaci żadnych rachunków
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpMGTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(341)
HELO
miesiąc temu
BRAWO PIS !!!
HELO
miesiąc temu
brawo PIS !!!
Atun
miesiąc temu
A dlaczego ja nie będę zwolniona z podatku? Przepracowałam uczciwie 41lat a teraz jakiś s...syn będzie pobierał emeryturkę-najnizszą bo mu się należy?Bo nie chciało mu się pracować?Z mojego podatku ?Pracując płacilam podatki od zarobku teraz płacę od emerytury.To jakaś paranoja 2xpodatek ?
bErpMGTD
Złodzieje
miesiąc temu
PiS to totalne dno
Nina
miesiąc temu
jednym zabrać w nowym nieładzie a innym dodać niby 14 emeryturę, a co z prawami nabytymi, nikt nie powinien stracić na zmianie przepisów, dlaczego ktoś ma stracić choćby 1 grosz z emerytury ? Wiele spraw wyląduje w sądzie
...
Następna strona