Notowania

wiadomości
13.02.2019 15:10

Wysokie nagrody w ZUS. Zakład się tłumaczy: "Budżet zatwierdza parlament"

23 tys. zł dla dyrektorów i ponad 18 tys. dla ich zastępców - to średnie nagrody, które w 2018 roku otrzymali pracownicy wysokich szczebli w ZUS. - W ostatnim roku ZUS realizował cztery niezwykle istotne reformy - czytamy w oświadczeniu Zakładu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
ZUS tłumaczy sie z wysokich nagród dla dyrektorów. (Fot: East News)

O kwotach nagród poinformował środowy "Super Ekspres" i porównał je z tegoroczną waloryzacją rent i emerytur, która okazała się niższa niż zakładano.

Nagrody dla kadry zarządzającej ZUS kosztowały ponad 2 mln złotych. Średnio dyrektorzy otrzymali ponad 23, a ich zastępcy - ponad 18 tys. zł za ubiegły rok.

Po południu przedstawiciele ZUS rozesłali do mediów oświadczenie, w którym tłumaczą sie z wysokich nagród.

- Budżet Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w tym w zakresie wynagrodzeń i nagród zatwierdza Parlament - czytamy w oświadczeniu. - Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam nie może nawet zdecydować w kwestii zwiększenia środków w funduszu wynagrodzeń. Nagrody, które są przyznawane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wypłacane są w oparciu o układ zbiorowy pracy i z zasady stanowią 5 proc. funduszu wynagrodzeń, co nigdy nie było i nie jest żadną tajemnicą.

Jak tłumaczą przedstawiciele ZUS, nagrody przyznawane są kwartalnie i dotyczą wszystkich pracowników, w tym dyrektorów.

- Kwoty nagród z roku na rok są do siebie zbliżone i nie notujemy tu istotnych różnic. Każdy dyrektor oddziału ZUS jest szczegółowo oceniany za swoją pracę. Warunkiem przyznania nagrody jest pozytywna ocena pracy kierowanej przez niego jednostki. Na wysokość nagrody dyrektora wpływa ocena oddziałów na poszczególnych polach jak: sprawność, terminowość, efektywność - czytamy w oświadczeniu.

Jak wynika z oświadczenia ZUS, praca dyrektorów jest oceniana pod kątem realizacji dochodów, przyznawania i wypłaty świadczeń i bieżącej obsługi klientów.

Zobacz też: Rzecznik obala tezę o "emeryturze przy śmietniku". "Czy Polacy są głupsi od Niemców?"

- I tu podkreślenia wymaga fakt, że w ostatnim roku ZUS realizował cztery niezwykle istotne, z punktu widzenia państwa, reformy: obsługa wniosków w zakresie obniżonego wieku emerytalnego, wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków dla płatników składek, e-zwolnienia oraz wdrożenie projektu elektronizacji akt pracowniczych. Każda z tych reform, dużym nakładem pracy naszych pracowników, została wdrożona z sukcesem - chwalą się urzędnicy i podkreślają, że tegoroczna kwota nagród nie była większa, niż ta zatwierdzona przez parlament.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, emerytury, zus, nagrody
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2019

OkiZUS to również zakład pracy gdzie pracują pracownicy i jasną sprawa, że należy się im wynagrodzenie i nagrody. My też pracujemy czy to w fabryce, … Czytaj całość

13-02-2019

Adam BCóż jak to przykład dała Szydło....poprostu się należały!!!! Tylko inni normalni muszą wychodzić na ulice albo na L4 żeby cokolwiek ugrać!!! Chory … Czytaj całość

13-02-2019

plZłodzieje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (264)