Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wysokie nagrody w ZUS. Zakład się tłumaczy: "Budżet zatwierdza parlament"

264
Podziel się:

23 tys. zł dla dyrektorów i ponad 18 tys. dla ich zastępców - to średnie nagrody, które w 2018 roku otrzymali pracownicy wysokich szczebli w ZUS. - W ostatnim roku ZUS realizował cztery niezwykle istotne reformy - czytamy w oświadczeniu Zakładu.

ZUS tłumaczy sie z wysokich nagród dla dyrektorów.
ZUS tłumaczy sie z wysokich nagród dla dyrektorów. (East News, East News)
bEUVxCUR

O kwotach nagród poinformował środowy "Super Ekspres" i porównał je z tegoroczną waloryzacją rent i emerytur, która okazała się niższa niż zakładano.

Nagrody dla kadry zarządzającej ZUS kosztowały ponad 2 mln złotych. Średnio dyrektorzy otrzymali ponad 23, a ich zastępcy - ponad 18 tys. zł za ubiegły rok.

Po południu przedstawiciele ZUS rozesłali do mediów oświadczenie, w którym tłumaczą sie z wysokich nagród.

bEUVxCUT

- Budżet Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w tym w zakresie wynagrodzeń i nagród zatwierdza Parlament - czytamy w oświadczeniu. - Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam nie może nawet zdecydować w kwestii zwiększenia środków w funduszu wynagrodzeń. Nagrody, które są przyznawane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wypłacane są w oparciu o układ zbiorowy pracy i z zasady stanowią 5 proc. funduszu wynagrodzeń, co nigdy nie było i nie jest żadną tajemnicą.

Jak tłumaczą przedstawiciele ZUS, nagrody przyznawane są kwartalnie i dotyczą wszystkich pracowników, w tym dyrektorów.

- Kwoty nagród z roku na rok są do siebie zbliżone i nie notujemy tu istotnych różnic. Każdy dyrektor oddziału ZUS jest szczegółowo oceniany za swoją pracę. Warunkiem przyznania nagrody jest pozytywna ocena pracy kierowanej przez niego jednostki. Na wysokość nagrody dyrektora wpływa ocena oddziałów na poszczególnych polach jak: sprawność, terminowość, efektywność - czytamy w oświadczeniu.

bEUVxCUZ

Jak wynika z oświadczenia ZUS, praca dyrektorów jest oceniana pod kątem realizacji dochodów, przyznawania i wypłaty świadczeń i bieżącej obsługi klientów.

Zobacz także: Zobacz też: Rzecznik obala tezę o "emeryturze przy śmietniku". "Czy Polacy są głupsi od Niemców?"

- I tu podkreślenia wymaga fakt, że w ostatnim roku ZUS realizował cztery niezwykle istotne, z punktu widzenia państwa, reformy: obsługa wniosków w zakresie obniżonego wieku emerytalnego, wprowadzenie indywidualnych numerów rachunków dla płatników składek, e-zwolnienia oraz wdrożenie projektu elektronizacji akt pracowniczych. Każda z tych reform, dużym nakładem pracy naszych pracowników, została wdrożona z sukcesem - chwalą się urzędnicy i podkreślają, że tegoroczna kwota nagród nie była większa, niż ta zatwierdzona przez parlament.

bEUVxCVa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUVxCVu
wiadomości
emerytury
KOMENTARZE
(264)
Sprawiedliwy
3 lata temu
Największy wkład w pracę mają pracownicy.To jest podstawowy filar tej instytucji.Oczywiście sa osoby które nie nadają sie do pracy mimo tego maja ochronkę przez osoby zarządzające w danej instytucji gdyż sa z tej samej partii.Co do stanowisk dyrektorskich oraz zastępców w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia.Przyszli po synekury.Ryba psuje się od głowy.Szuka sie nepotyzmu.Ten nepotyzm jest .Mąż Prezes pracuje -snuje sie po placu Oddziału II W-Wa.Ma wysokie pobory.I nikt jemu nie podskoczy.Dla nierobów nagrody dla pracowników ochłap.Taka jest rzeczywistość.Obecnie debatuje sie nad podwyżkami oraz oszczędnościami z chorobowego.Prezes tej instytucji prawdopodobnie chce aby pozostawić sobie 30% .Nowe zródło dochodu.Wszystkie instytucje Państwowe winny być objęte ustawą o jawności wynagrodzenia w tym ZUS
jak
3 lata temu
Nagrody po 23 tyś to dla mnie emerytki 2 lata pobieranej emerytury . Po 27 latach pracy emerytura , którą pobieram to 1100 zł. Jak można tak starszych ludzi poniewierać , aby nie mieli na podstawowe potrzeby zabezpieczenia, a tu dla pracowników ZUS przeznaczają takie olbrzymie kwoty na nagrody. Oszustwo jakiego chyba niema nigdzie na świecie.
Naoko
3 lata temu
18 tys czy 23 tys, tyle wiekszosc emerytow nie dostaje przez caly rok. A tu dla dyrekcji bonusik. A ile dostali ci pracownicy ZUS ktorzy codziennie zasowaja obslygujac interesantow.?
bEUVxCVv
Tomek
3 lata temu
Jaki przychód?przecież wszyscy wiemy że co roku z pańswowej kasy na Zus idą krocie. BANDA.
Mariusz
3 lata temu
Złodzieje tłumaczą się że w godzinach pracy okradają Nas podatników. Chory kraj, chorych umysłowo ludzi.
...
Następna strona