Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nowe przywileje emerytalne dla mundurowych. Zyskają zatrudnieni w tych latach

358
Podziel się:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce zmian w emeryturach mundurowych. Nowelizacja ma umożliwić doliczanie do stażu również okresów pracy w cywilu.

Nowe przywileje emerytalne dla mundurowych. Zyskają zatrudnieni w tych latach
MSWiA chce zmian w emeryturach mundurowych (Adobe Stock)
bECMLDvV

MSWiA chce, żeby funkcjonariusze policji, straży granicznej, SOP i zawodowi strażacy mogli mieć doliczone do stażu emerytalnego również tzw. okresy pracy cywilnej. Zmiany mają dotyczyć funkcjonariuszy przyjętych do służby po raz pierwszy po 1 stycznia 1999 r., a przed 1 października 2003 r.

Proponowane przepisy stanowią realizację porozumienia z 8 listopada 2018 r. pomiędzy szefem MSWiA a stroną społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy formacji podległych MSWiA.

bECMLDvX

Funkcjonariusze tych służb w momencie podejmowania decyzji o przejściu na emeryturę będą mieli do wyboru dwie możliwości.

Zobacz także: Money.To się liczy_gość Adam Struzik

Pierwszą z nich jest doliczenie przez tych funkcjonariuszy do emerytury mundurowej pracy cywilnej i tym samym pobieranie tylko emerytury mundurowej.

bECMLDwd

Drugą możliwością jest niedoliczanie do emerytury mundurowej pracy cywilnej i zachowanie prawa do dwóch emerytur — emerytury mundurowej i emerytury z ZUS — za pracę cywilną, po spełnieniu warunków wieku 60/65 lat.

Funkcjonariuszom przyjętym do służby po raz pierwszy po 1 stycznia 1999 r., przy obliczaniu wysokości emerytury nie są uwzględniane posiadane przed wstąpieniem do służby okresy składkowe i nieskładkowe, a także przypadające po zwolnieniu ze służby okresy opłacania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe lub okres nieopłacania składek z powodu przekroczenia w trakcie roku kalendarzowego kwoty rocznej podstawy wymiaru składek na te ubezpieczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMLDwy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(358)
soldier
2 miesiące temu
A czemu pominięci zostali żołnierze?????? Nas też to dotyczy. W wyborach my też pominiemy rządzących!!!!!!!
Krool
2 miesiące temu
Polakom wmawiają ze chca pracowac dłużej bo inaczej beda mieli małe emerytury a jak na ironie w mundurowkach mlodzi ludzie wyrywaja na emeryture bo sa przepracowani kiedys obiecali ze bedziemy jak niemcy zwiedzac swiat a teraz pracuj do smierci a do egiptu pojado sluzby mundurowe 😀
Gość
2 miesiące temu
Ci młodzi wogóle nie znają przepisów oni zachowują się jak by tylko podstawówkę skończyli a ich agresja nie zna granic .Hamstwo i tyle
bECMLDwz
Ram
2 miesiące temu
A co z resztą funkcjonariuszy? Dlaczego reszta nie może mieć doliczanego cywila? Jestem bardzo za tym żeby Ci starzy policjanci odeszli jak najszybciej. Bo wielu jest niedouczonych i leniwych
Krool
2 miesiące temu
Odrazu widać które komentarze piszą mundurowi i ich pociotki.a kto napisze negatywnie to wróg.taka moralność tych ludzi .liczą sie tylko ONI!
...
Następna strona