Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

10 tys. dłużników w Krajowym Rejestrze Długów

0
Podziel się:

W ciągu 4 miesięcy działania KRD dopisanych zostało ok. 10 tys. dłużników z czego na 9 grudnia 2003 w Rejestrze upublicznionych jest 3 200.

Po 4 miesiącach od uruchomienia pierwszego w Polsce Biura Informacji Gospodarczej pod nazwą Krajowy Rejestr Długów ponad 8 tys. przedsiębiorstw zdecydowało się na współpracę z KRD w celu zabezpieczenia swoich interesów w obrocie gospodarczym. Firmy te wysłały w sumie ponad 100 tys. wezwań do zapłaty z rygorem dopisania informacji o dłużniku do Krajowego Rejestru Długów.

Z opinii Klientów KRD wynika, że siła oddziaływania takiego rygoru na dłużnika jest zdecydowanie wyższa od innych dopuszczonych prawem sposobów mobilizowania do spłaty zobowiązań.

W ciągu 4 miesięcy działania KRD dopisanych zostało ok. 10 tys. dłużników z czego na 9 grudnia 2003 w Rejestrze upublicznionych jest 3 200.

Klientami KRD S.A. są między innymi: Krajowy Związek Banków Spółdzielczych, zrzeszający 618 banków spółdzielczych na terenie całego kraju, Związek Przedsiębiorstw Leasingowych, który zrzesza 90 % przedsiębiorstw leasingowych w Polsce, 13 banków komercyjnych, np. Rheinhyp - Bre Bank Hipoteczny SA, GMAC Bank Polska S.A, Polska Izba Motoryzacji, skupiająca kilkaset przedsiębiorstw, 2 firmy z branży telekomunikacyjnej, 16 firm z branży energetycznej, 10 z branży usług finansowych (nie bankowych), 30 z usług komunalnych).

Od pierwszego grudnia 2003 firma Marketing Union – największy w Polsce broker usług finansowo-prawnych i wyłączny partner handlowy KRD S.A. odpowiedzialny za sprzedaż jego usług, uruchomił kilkadziesiąt placówek terenowych oferujących usługi Biura Informacji Gospodarczej.

Zapoznaj się z ofertą KRD dostępną w ramach Money.DIRECT

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)