Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|

Anna Streżyńska będzie motywować… marchewką? Była minister rusza z nowym biznesem

51
Podziel się:

Była minister cyfryzacji, a dziś szefowa firmy MC2 Innovations uruchamia platformę Carrotspot. Będzie to narzędzie dla pracodawców do motywowania swoich podwładnych. Czy zawojuje rynek? – Czekamy na wielkie boom – odpowiada Anna Streżyńska.

Anna Streżyńska to była minister cyfryzacji, wcześniej także szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej
Anna Streżyńska to była minister cyfryzacji, wcześniej także szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (East News)

Od pisemnych pochwał po karty multisport czy kursy językowe. Firmy mają różne systemy nagradzania. Firma MC2 Innovations postanowiła zebrać wszystkie benefity w jednym miejscu. Tak powstało Carrotspot.

- Zastanawialiśmy się, co może być niefinansowym motywatorem do pracy, który nie obciążałby kiełkującej firmy, a jednocześnie sprawiłby, że pracownik poczuje się doceniony. Zobaczyliśmy, że wokół nas jest mnóstwo takich zasobów – powiedziała podczas konferencji Anna Streżyńska.

W systemie zdefiniowano 120 nagród, zarówno materialnych, jak i niematerialnych. Pracownik wybiera kategorię nagród, które go interesują. Następnie kierownik zespołu wręcza tokeny tym osobom, które chciałby docenić za ich pracę. Tokeny można zamienić na nagrody. Albo wymienić między sobą.

Zobacz także: Obejrzyj: Polacy posiadają ponad 2 miliardy oszczędności

W listopadzie ubiegłego roku ruszyły pilotażowe wdrożenia systemu. W lutym pojawili się pierwsi klienci, którzy zapłacili za usługę. Dziś z Carrotspot korzysta sześć firm z branż IT, produkcji i consultingu.

Platforma zarabia na opłatach subskrypcyjnych od małych firm. W przypadku dużych pobiera natomiast stałą, wynegocjowaną opłatę. Uśredniona stawka wynosi ok. 4 zł w przeliczeniu na pracownika.

Na rynku działają systemy My Benefit, rozwiązania kafeteryjne czy bony Sodexo. Czym Carrotspot będzie rywalizować? Twórcy mówią wprost: nietuzinkowymi nagrodami.

- Okazuje się, że są firmy, w których wartością dla pracownika jest możliwość siedzenia bliżej okna, udostępnienie lokalu na imprezę albo możliwość wpływu na decyzje firmy – wyjaśnia Arkadiusz Szczebiot, który zarządza procesami IT MC2 Innovations.

Zdaniem założycieli platformy firmy mogą zyskać lepszą kontrolę nad budżetem i zwiększyć produktywność. Przedsiębiorcy mogą też przyciągać talenty i zatrzymywać w firmie te osoby, które zastanawiają się nad odejściem.

- Mamy problem z motywowaniem pracowników. Wiele rzeczy już było, nie wszystkie narzędzia trafiają w punkt. Zrobiliśmy produkt, który będzie nastawiony na budowanie relacji między przedsiębiorcą a pracownikiem – wyjaśniła Streżyńska.

Narzędzie powstało dzięki pieniądzom ze zbiórki udziałowej. Potrzeba było ok. 700 tys. zł na rozwój produktu. Ostatecznie na platformie Beesfund udało się zebrać ponad 815 tys. zł.

Anna Streżyńska to była minister cyfryzacji, wcześniej także szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Po odejściu z rządu założyła firmę MC2 Solutions, która specjalizuje się w wykorzystaniu technologii blockchain.

Na początku firma nawiązała współpracę z platformą z branży gier komputerowych, Kinguin. Projekt jednak nie zakończył się dobrze o czym pisaliśmy tutaj. Czy teraz będzie inaczej?

- Nie pracujemy jak w ministerstwie dla 38 mln Polaków, tylko prowadzimy startup. Staramy się przetrwać i wprowadzić transformację cyfrową. Czekamy na wielkie boom – ripostowała Anna Streżyńska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(51)
Adam
4 lata temu
Ja miałem tak samo! Ale po szkoleniu Toniego Robbinsa zarabiam X więcej! Mam motywacje coś robić i mi się udaje:) Kupiłem bilet już na szkolenie w Bigminghamie w maju 2020. Czy ktoś też się wybiera?
Nikos
4 lata temu
Następna od blockchain jak córka Belki i wspaniały produkt szit
Antey
4 lata temu
Innowacja na miarę strony z horoskopami dla zwierząt domowych.
Amanda
4 lata temu
To taki typ bizneswoman której najlepiej wychodzi działanie z pozycji siły z państwem za plecami. Pomysł słaby.
Jestem zmotyw...
4 lata temu
Kiedyś pracodawca w ramach uznania dał mi w prezencie książkę, powiedzmy nie białego kruka. Zmotywowało mnie to do zmiany pracodawcy.....
...
Następna strona