Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Firmy zalegały sektorowi finansów publicznych ponad 60 mld zł

0
Podziel się:

Największe nieuiszczone zobowiązania mają przedsiębiorcy z województw: mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego.

Firmy zalegały sektorowi finansów publicznych ponad 60 mld zł
(Lisafx/Dreamstime.com)

Przeszło 61 mld zł wyniosły zaległości przedsiębiorców we wpłatach świadczeń należnych na rzecz sektora finansów publicznych *w 2010 r. *- wynika informacji podanej przez ministra finansów na dzisiejszym posiedzeniu rządu

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, najwięcej jest zaległości wobec organów skarbowych - 24,787 mld zł, co stanowi ponad 40 proc. całości, oraz zaległości wobec ZUS - chodzi o wpłaty na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, które przekroczyły 21 mld zł (ponad 34 proc.). Zaległości wobec jednostek samorządu terytorialnego wyniosły prawie 3,9 mld zł (ponad 6,5 proc. ogółu).

Największe nieuiszczone zobowiązania mają przedsiębiorcy w województwach: mazowieckim - 11,5 mld zł, śląskim - 11,4 mld zł oraz wielkopolskim - 6,7 mld zł. Łącznie to prawie połowa wszystkich zaległości w całym kraju.

W dokumencie uwzględniono zaległości generowane przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą. Chodzi zarówno o przedsiębiorców mających osobowość prawną i spółki nie posiadające tej osobowości, jak i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, bez względu na strukturę własności i charakter zobowiązań publicznoprawnych.

Informację o stanie zaległości przygotowano na podstawie danych zbiorczych przekazanych przez organy właściwe do poboru należności - np. ZUS czy urzędy skarbowe.

O kondycji firm i długach Polaków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t103586.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/przetrwanie;najwazniejsze;dla;prawie;40;proc;malych;firm,32,0,997408.html) Chcą przetrwać, rozwój i sprzedaż mniej ważne Z badań polskiego sektora MSP wynika, że im większa firma, tym silniej nastawiona jest na rozwój.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/co;dwudziesty;polak;nie;splaca;swoich;dlugow,160,0,983456.html) Złe długi Polaków równe dziurze w budżecie Swoich długów nie spłaca już 2,08 miliona Polaków, a ich wartość rośnie w zawrotnym tempie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t174997.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/kruk;tak;pracuje;windykator,136,0,945032.html) Kruk: Taka jest prawda o pracy windykatora _ - U nas nie spotkasz facetów o dużych karkach - _ mówi Piotr Krupa, prezes i założyciel firmy. W rozmowie z Manager.Money.pl wyjaśnia, dlaczego wysyłał pocztówki do dłużników i czemu od długu nie da się uciec.
przedsiębiorcy
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)