Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Innowacyjna gospodarka - gdzie szukać dotacji

0
Podziel się:

Wsparcie w ramach programu zawiera się między 20 tysiącami a milionem złotych.

Innowacyjna gospodarka - gdzie szukać dotacji
(Amaxim/Dreamstime)

Wsparcie przeznaczone jest dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie Polski i planujących rozpoczęcie lub rozwój współpracy z co najmniej dwoma innymi przedsiębiorcami usprawniającej wymianę danych między partnerami.

Intensywność wsparcia jest zróżnicowana w zależności m.in. od statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i wynosi ona do 70%. Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 000 złotych i jednocześnie nie może przekraczać 1 mln PLN. Planowany termin naboru wniosków w ramach tego działania to 29.10.2010.

Dla projektów dotyczących wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B sztandarowym przykładem, przytaczanym często przez PARP, jest stworzenie portalu umożliwiającego samodzielne projektowaniu zestawów mebli kuchennych, wraz z funkcją wizualizacji projektów.

Portal ten daje również możliwość składania zamówień realizowanych przez różne podmioty na wszystkich etapach- od momentu zaprojektowania do momentu montażu i serwisu u klienta. Połączenie tych trzech funkcjonalności czyni projekt innowacyjnym w zakresie zastosowania technologii B2B. Oprócz ciekawego pomysłu istotne jest również realizowanie projektu zgodnie z przyjętymi założeniami tak, aby zadeklarowane wskaźniki zostały osiągnięte.

Zastosowany model biznesowy wykorzystujący specjalny system informatyczny pozwala na optymalizację działalności przedsiębiorstwa oraz usprawnienie współpracy z partnerami. Wdrożone rozwiązanie pozwala również na oferowanie klientom produktów po atrakcyjnych cenach.

Społeczeństwo informacyjne

Konkursem ogólnokrajowym, który wpisuje się w projekty dotyczące informatyzacji przedsiębiorstw jest konkurs ogłoszony w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka priorytetu VIII_ Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki _, Działanie 8.4 _ Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili. _ Konkurs ten jest bardzo specyficzny, gdyż dotyczy budowy dedykowanej infrastruktury teleinformatycznej, z której docelowo mają korzystać zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. _ _

_ Działanie 8.4 PO IG _ skierowane jest przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy zajmują się projektowaniem i budową infrastruktury teleinformatycznej. Dofinansowaniem mogą być objęte projekty inwestycyjne dotyczące budowy dedykowanej infrastruktury teleinformatycznej stworzonej pomiędzy najbliższym a najbardziej efektywnym punktem dystrybucji Internetu a grupą docelową, którą mają stanowić osoby, instytucje, grupy społeczne, które bezpośrednio będą korzystać z tego wsparcia. Projekty te mogą być realizowane za pośrednictwem takich rozwiązań jak: światłowody (FTTH), światłowody miedziane (HTTC, FTTB), sieci telewizji kablowej, sieci miedziane, sieci radiowe, przewody energetyczne.

Zatem z _ Działania 8.4 _ mogą skorzystać firmy zwane Internet Service Provider (ISP), które dostarczą dostęp do Internetu na obszarze znajdującym się na liście zinwentaryzowanych tzw. _ białych plam _ (czyli na obszarze, na którym nie ma dostępu do Internetu o przepustowości łącza powyżej 2 Mb/s).

Warunkiem skorzystania z dofinansowania jest także spełnienie kryterium dotyczącego grupy docelowej. Internet Service Provider powinien bowiem poprzez budowę sieci teleinformatycznej docelowo dostarczyć dostęp do Internetu powyżej 2MB/s minimum 40 podmiotom (gospodarstwom domowym, przedsiębiorstwom), które podpiszą umowę z ISP na świadczenie usług teleinformatycznych na minimum 3 lata.

Maksymalny udział dofinansowania ze środków unijnych w wydatkach kwalifikowanych projektu wynosi 85%. Minimalna kwota dofinansowania projektów z _ Działania 8.4 _ PO IG to 30 tys. złotych, natomiast maksymalna kwota dofinansowania nie została określona. Łącznie do rozdysponowania jest 23 526 520,50 EUR. _ _

Nabór wniosków o dotacje unijne z Działania 8.4 PO IG trwa od 1. października 2010 roku do 30. grudnia 2010r.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t35120.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/jak;kontrolowac;wydatki;z;dotacji,50,0,684594.html) Jak kontrolować wydatki z dotacji Sposoby monitorowania projektu określa sam rozliczający. Ważne jednak, by wydatki zapisywane były na bieżąco i żeby w każdej chwili można było skontrolować, czy nie przekraczają kwoty dotacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t77993.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/program;operacyjny;kapital;ludzki;dokumentacja;rozliczenia;wydatkow,37,0,669221.html) Program Operacyjny Kapitał Ludzki: Dokumentacja rozliczenia wydatków Do wniosku o płatność trzeba dołączyć pełną dokumentację poniesionych faktycznie wydatków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t77991.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/unia;sfinansuje;projekty;za;ponad;26;miliardow;zlotych,116,0,645492.html) Unia sfinansuje projekty za ponad 26 miliardów złotych Z programów unijnych na lata 2007-2013 wnioskodawcy złożyli 38 tys. wniosków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)