Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kancelaria proponuje Polakom przeniesienie firmy do Stanów. "Zero ZUS-u, minimum formalności"

35
Podziel się:

Kancelaria z Wyoming ma ofertę dla przedsiębiorców z Polski, którym składki ZUS drenują portfele: przenieście firmę do Stanów. - W Wyoming nie ma żadnych składek, a formalności ograniczają się do rocznego zobowiązania - słyszymy.

Kancelaria oszczędności na ZUS nazywa "optymalizacją". Aby zarejestrować spółkę w USA, trzeba rocznie płacić 2500 zł
Kancelaria oszczędności na ZUS nazywa "optymalizacją". Aby zarejestrować spółkę w USA, trzeba rocznie płacić 2500 zł (TOMASZ HOLOD; POLSKA PRESS)

Eksperci ostrzegają.

Aby nie płacić składek ZUS, wielu przedsiębiorców przenosi się do Czech czy Wielkiej Brytanii. Ale Kancelaria Wyoming zapewnia, że ma lepszą propozycję: przeniesienie firmy do USA. Jej przedstawiciele zapewniają, że pracować można spokojnie z Polski i handlować na całym świecie. Kto może założyć taką spółkę, zarejestrowaną w Wyoming? Przedstawiciele kancelarii zapewniają, że niemal każdy. Wyjątkiem są ci, którzy działają w branży bankowej lub ubezpieczeniowej.

Na jaki wydatek powinien się przygotować przedsiębiorca, który myśli o rejestracji spółki za Atlantykiem? Podstawowa opłata w Kancelarii Wyoming to 2500 zł rocznie. 600 zł kosztuje z kolei w kancelarii "przygotowanie wniosku o nadanie spółce numeru podatkowego EIN".

Ale firma ma w ofercie jeszcze inne ciekawe pozycje. 2 tys. zł kosztuje na przykład "otwarcie rachunku bankowego spółki w kraju off-shore" a 300 zł "rejestracja konta spółki na Allegro". Można też wynająć adres w biurowcu w Nowym Jorku czy Los Angeles. Taki adres to koszt 1200 zł.

Zniknie podwójne opodatkowanie USA-Polska? Zobacz wideo:

**

**

Przeniesienie firmy do Stanów. W ZUS konsternacja

- Prowadzimy normalną działalność na terenie Stanów, od 4-5 lat obsługujemy również klientów z Polski - słyszę w biurze kancelarii. Na pytanie, ile firm znad Wisły zdecydowało się na taką usługę słyszę, że do kancelarii zgłaszają się z Polski 2-3 firmy tygodniowo.
Przedstawiciele kancelarii zapewniają, że przeniesienie firmy to nie tylko oszczędność na ZUS. - Poza rocznym sprawozdaniem, właściwie nie trzeba nic wysyłać do urzędów. Formalności są zatem ograniczone naprawdę do minimum. Nie każdy zdaje sobie też sprawę, że polski przedsiębiorca odpowiada za zobowiązania firmy całym swoim majątkiem – w USA tego nie ma. Środków na rachunku przedsiębiorcy nie może też zająć komornik - słyszymy.

Poza tym, przedstawiciele kancelarii mówią, że umożliwiają polskim firmom wejście na wielki amerykański rynek. - A to bez rejestracji firmy w USA możliwe nie jest - słyszymy. Lokalizacja w Wyoming też ma nie być przypadkowa. - To najbardziej przyjazny biznesowi stan w USA - przekonują.

W ZUS-ie urzędnicy nie kryli zdziwienia, gdy pytaliśmy o przenoszenie firm do USA. - Umowa polsko–amerykańska, co do zasady mówi, że w przypadku działalności osoba podlega przepisom tam, gdzie mieszka - skomentowała Iwona Kowalska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału ZUS.
- Nie, absolutnie legalne coś takiego nie jest - mówi natomiast Radosław Piekarz, doradca podatkowy z A&RT. - Podobnie jak w przypadku przenoszenia firm do Czech czy Wielkiej Brytanii, aby można było prowadzić taką działalność w Wyoming, trzeba by tam przenieść ośrodek życiowych interesów - dodaje.
Radosław Piekarz przestrzega przed przenoszeniem firm do innych krajów, jeśli pracuje się w Polsce. - Ci, którzy w to uwierzyli, często teraz cierpią. Bo po kontroli ZUS trzeba płacić wszystkie zaległości - składki, ale też podatki. Znam takie przypadki. Podobne firmy bazują na tym, że takie kontrole ZUS są stosunkowo rzadkie. Ale jak już się zdarzą, to naprawdę udowodnienie, że przeniesienie firmy było nielegalne, nie jest dla urzędników specjalnie trudne - dodaje doradca podatkowy z firmy A&RT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

firma
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
ello
3 lata temu
heh, świetny pomysł jak chcesz prowadzić działalność TAM. Jeśli zamierzasz walczyć o lokalny polski rynek, osiągać zyski TU, zatrudniać pracowników TU, TU mieszkać i TU pracować to nie zakładaj, że polski ZUS, podatki czy rachunkowość Cię omną. Ale oczywiście chcącemu nie dzieje się krzywda - róbta co chceta (do pierwszej kontroli)
Tomasz
5 lata temu
Nie Monika Szczecin lepiej płaccie ZUS i napchajcie koryta ,a emerytury itak nie będzie(założysz sie?).Ja dzięki ,ale Ty plac jak chcesz.
eeee3
5 lata temu
Najlepiej w ogóle wynieść się z tego dzikiego kraju i pracować zdalnie.
Cyklon
5 lata temu
Miałem tam trzy firmy w Klaifornii, Newadzie i Nowym Yorku w tym prowadzące portale społecznościowe firmę Pilawa Facebook & Twitter. (rozkradli na rzecz Zucerberga) Z USA działalności w Polsce się raczej nie prowadzi ale można mieszkać w Polsce i prowadzić podstawową działalność w USA i na całym świecie w tym w Polsce. Straszenie ZUS- to strachy na lachy ale realne zagrożenie czyha w USA tam są sami sydowscy złodzieje -złodzieje firm, złodzieje prawnicy. W firmie LLC podatek płaci się jak podatek osobisty, ubezpieczenie nie jest obowiązkowe w firmie jednoosobowej. Z pracownikami zawiera się umowę że sami płacą Care lub ty za nich płacisz - około 800 USD miesięcznie.
Monika Szczec...
5 lata temu
Nie płaćcie ZUS, a potem narzekajcie jakie to niskie emerytury... Cała polska logika.
...
Następna strona