Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Karta podatkowa a wysyłka towaru kurierem

0
Podziel się:

Doliczenie do wartości sprzedawanego wyrobu refakturowanej usługi transportowej nie grozi utratą prawa do opodatkowania na kartę.

Karta podatkowa a wysyłka towaru kurierem
(MotoTarget)

Karta podatkowa jest formą opodatkowania szczególnie wygodną dla małych firm wytwórczych i usługowych, zajmujących się sprzedażą detaliczną.

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z karty nie muszą prowadzić skomplikowanej księgowości. Płacą stały, comiesięczny podatek uzależniony od rodzaju działalności, liczby zatrudnionych oraz wielkości miejscowości.

Podatnicy, którzy swoje wyroby sprzedają wysyłkowo, zazwyczaj do ich ceny doliczają koszt wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej.

W ten sposób pełna usługa świadczona przez firmę płacącą podatek dochodowy na kartę składa się w wytworzenia sprzedawanego produktu oraz z przesłania go do klienta. Ponieważ prowadzenie działalności transportowej nie zalicza się do usług, które mogą być opodatkowane w formie ulgowej, przedsiębiorcy maja wątpliwości, czy nie stracą w ten sposób praw do _ karty _.

W tym przypadku jednak fiskus stanął po stronie małych firm. Jak stwierdził w interpretacji indywidualnej z dnia 4 grudnia 2009 (sygnatura: IPPB1/415-754/09-2/KS) dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, dostarczenie towarów kurierem i doliczenie opłaty za przesyłkę do ceny końcowej to jedynie _ forma sprzedaży _ a nie dodatkowa działalność podatnika.

W związku z tym, mimo wyszczególnienia na fakturze dwóch pozycji: sprzedaży towaru i usługi transportowej, przedsiębiorca nie traci możliwości korzystania z preferencyjnego opodatkowania.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)