Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Można dostać do 2 mln złotych na elektroniczny biznes

0
Podziel się:

Nabór wniosków o dotacje na wdrażanie systemów informatycznych wspierających kooperację biznesową potrwa do 30 listopada.

Można dostać do 2 mln złotych na elektroniczny biznes
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Od 29 października do 30 listopada 2010 r. przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie w ramach działania 8.2 _ Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B _. Nabór w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się mali i średni przedsiębiorcy oraz mikrofirmy, które mają siedzibę i prowadzą działalność na terenie Polski. Oprócz tego, warunkiem jest współpraca na podstawie umowy z co najmniej dwoma innymi firmami i planowana kooperacja wykorzystująca rozwiązania elektroniczne.

Dotacje przewidziane są na realizację projektów o charakterze technicznym, informatycznym i organizacyjnym, które prowadzą do realizacji procesów biznesowych w formie elektronicznej. Pomoc finansowa może być udzielona przedsiębiorcy, który planuje rozpoczęcie lub rozwój współpracy w oparciu o rozwiązanie elektroniczne, w szczególności przez dostosowanie własnych systemów informatycznych do systemów informatycznych kooperantów, w celu umożliwienia automatyzacji wymiany informacji między współpracującymi firmami.

Projekty mogą być objęte wsparciem przez okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Kwota dotacji przypadająca na dany projekt nie może być niższa niż 20 tys. zł i jednocześnie nie może przekraczać 2 mln zł. Intensywność wsparcia będzie zróżnicowana w zależności od m.in. statusu przedsiębiorcy, lokalizacji projektu i kategorii wydatków kwalifikowalnych.

Kwota środków przeznaczonych na konkurs wynosi 458,5 mln zł.

Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć poprzez jego zarejestrowanie w Generatorze Wniosków dostępnym na stronie www.parp.gov.pl

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/pieniadze;na;informatyzacje;czekaja;na;przedsiebiorcow,216,0,698584.html) Pieniądze na informatyzację czekają na przedsiębiorców Sprawdź, czy w Twoim województwie są programy unijnej pomocy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t35120.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/jak;kontrolowac;wydatki;z;dotacji,50,0,684594.html) Jak kontrolować wydatki z dotacji Sposoby monitorowania projektu określa sam rozliczający. Ważne jednak, by wydatki zapisywane były na bieżąco i żeby w każdej chwili można było skontrolować, czy nie przekraczają kwoty dotacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t112759.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/lista;unijnych;programow;dokad;po;dotacje,208,0,698576.html) Lista unijnych programów: dokąd po dotację? Przedsiębiorcy mogą zdobyć dofinansowanie na informatyzację w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)