Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Państwo zapłaci za piratów

0
Podziel się:

Miliardy złotych odszkodowań będzie musiał prawdopodobnie wypłacić budżet państwa, po przystąpieniu do UE, producentom programów komputerowych, nagrań muzycznych, filmów, luksusowych perfum czy zegarków za straty poniesione z powodu sprzedaży nielegalnych podróbek

- pisze "Rzeczpospolita".

Międzynarodowe Stowarzyszenie Własności Intelektualnej uważa, że nasz kraj jest jednym z 10 największych rynków produktów pirackich na świecie. Według szacunków Stowarzyszenia, w ub.r. straty legalnych producentów poniesione tylko z powodu sprzedaży w Polsce pirackich płyt kompaktowych, programów komputerowych i filmów na płytach DVD wyniosły blisko 500 milionów dolarów - podaje gazeta.

Aż 91 proc. używanych w Polsce gier komputerowych to podróbki. Według szacunków co roku produkuje się u nas z naruszeniem praw autorskich ponad 200 mln płyt kompaktowych, a jeszcze więcej zostaje przemyconych przez wschodnią granicę kraju.

Zgodnie z precedensowymi orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, od 1 maja poszkodowani będą mogli dopominać się rekompensaty za niestosowanie przez nasz kraj unijnych regulacji. Do wystąpienia z pozwami w imieniu zachodnich koncernów szykują się już brukselskie kancelarie prawnicze - pisze "Rz".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)