Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze dla firm czekają nie tylko w bankach

0
Podziel się:

Przedsiębiorca musi jednak zapewnić wkład własny w kosztach realizacji celów wynoszący minimum 30 proc. wartości inwestycji.

Pieniądze dla firm czekają nie tylko w bankach
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Firmy działające na rynku nie mniej niż trzy lata mogą od 27 sierpnia starać się o pożyczkę od Ministra Skarbu Państwa. Takie finansowanie można przeznaczyć na nowe inwestycje.

Przedsiębiorca uzyska wsparcie finansowe, jeżeli planowana przez niego inwestycja pozwoli na utworzenie nowego lub rozbudowę istniejącego podmiotu, zasadniczą zmianę technologii produkcji, poprawę sposobu świadczenia usług czy poszerzenie asortymentu produkcji lub usług.

_ _ Kalkulator kredytowy Kwota kredytu

Kwota kredytu jest to wysokość udzielonego kredytu. Oprocentowanie

Oprocentowanie nominalne to oprocentowanie kredytu podawane przez bank w skali roku. % Okres kredytowania

Okres kredytowania to okres czasu w ciągu którego musisz spłacić kredyt. W kalkulatorze przyjęto kapitalizację odsetek równą liczbie spłacanych rat. Dlatego okres kredytowania powinien być wielokrotnością okresu kapitalizacji. lata miesiące Kapitalizacja

Kapitalizacja określa, jak często bank nalicza oraz odejmuje odsetki od kwoty kredytu. W kalkulatorze kapitalizacja odsetek równa jest liczbie spłacanych rat. Im częstsza jest kapitalizacja odsetek, (im częściej naliczane są odsetki) tym niższa jest efektywna stopa
procentowa. miesięczna kwartalna Raty

Raty Są dwa podstawowe rodzaje rat: równe i malejące. - równe - od początku do końca spłaty kredytu, kolejne raty mają taką samą wartość. Raty równe oblicza się, dzieląc koszt kterytu przez liczbę rat. - malejące - raty kredytu zmniejszają się wraz ze zmniejszaniem się długu pozostałego do spłacenia. W przypadku rat malejących największe obciążenie z tytułu obsługi kredytu jest na początku. Od pierwszej raty spłacamy bowiem całe odsetki i część kapitału. W miarę jak zmniejsza się kapitał, maleją miesięczne odsetki, stąd kolejne raty są coraz niższe. równe malejące _ _
- _ Pomoc Ministra Skarbu Państwa może mieć m.in. formę pożyczki lub objęcia akcji albo udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym _ - wyjaśnia Izabela Szramowska z LexisNexis Polska. - _ _ Oprocentowanie pożyczki będzie uzależnione od decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zmiany metody ustalania stóp referencyjnych i dyskontowych _ - dodaje . Przedsiębiorcy muszą jednak zapewnić wkład własny w kosztach realizacji celów wynoszący minimum 30 proc. wartości inwestycji. Limit ten może zostać podniesiony w przypadku stwierdzenia poziomu zwiększonego ryzyka. W szczególnych przypadkach Minister może udzielić pomocy bez względu na wysokość wkładu. _ _ _

_ _ - Wsparcie nie zostanie udzielone, jeżeli przedsiębiorca znajduje się np. w trudnej sytuacji ekonomicznej lub ubiega się o pomoc na restrukturyzację bądź też właśnie z niej korzysta _ _ - dodaje Izabela Szramowska. Jeśli jednak wsparcie ma dotyczyć działań mających na celu bezpieczeństwo RP, Minister może znieść ograniczenia. Wielkość przedsiębiorstwa nie ma znaczenia przy udzielaniu pomocy.

Szczegółowe warunki udzielania pomocy reguluje rozporządzenie Ministra Skarbu Państwa z dnia 11 sierpnia 2011 r. w sprawie wsparcia niebędącego pomocą publiczną (Dz. U. Nr 174 poz. 1040), które weszło w życie 27 sierpnia 2011.

Czytaj o dotacjach dla firm
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t115544.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;rozliczac;dofinansowanie;z;unii;europejskiej,25,0,905497.html) Jak rozliczać dofinansowanie z Unii Europejskiej? Rozliczanie projektów unijnych to prawdziwe wyzwanie dla osób, którym powierzono prowadzenie dokumentacji i księgowości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t20694.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/ostatnia;okazja;na;zdobycie;dotacji;do;badan,33,0,877601.html) Ostatnia okazja na zdobycie dotacji do badań Rusza ostatni nabór. Wnioski można składać do 30 września.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t34418.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dostales;dotacje;na;e-biznes;przygotuj;sie;na;walke,29,0,866845.html) Dostałeś dotację na e-biznes? Przygotuj się na walkę Na przedsiębiorców czekają tony faktur, zaświadczeń, rozliczeń i innych dokumentów. Na pieniądze muszą jeszcze poczekać.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)