Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producent musi zgłosić wadliwy produkt

0
Podziel się:

Zgodnie z prawem, na rynek mogą być wprowadzane jedynie produkty bezpieczne. Każdy przedsiębiorca, który stwierdzi, że jego wyrób stwarza zagrożenie, powinien wycofać go z rynku, wymienić lub zwrócić koszty jego nabycia oraz poinformować konsumentów i Prezesa UOKiK.

Wprowadzenie na rynek produktu niebezpiecznego zagrożone jest karą grzywny do 720 tys. złotych lub ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Prezes Urzędu może ponadto wpisać taki produkt do rejestru produktów niebezpiecznych.

Od stycznia do końca czerwca br. do Urzędu wpłynęło 27 dobrowolnych powiadomień, z czego 21 pochodziło od dystrybutorów samochodów i motocykli – najwięcej od koncernów Suzuki, Toyota i General Motors Poland. Pozostałe powiadomienia dotyczyły miksera ręcznego Cucina marki Philips, bagażnika rowerowego Decathlon, wiązań do deski snowboardowej Nidecker, deski snowboardowej Quechua, łóżeczek dziecięcych IKEA oraz obuwia dziecięcego H&M.
W 2005 roku do UOKiK wpłynęły 34 powiadomienia, z czego 21 dotyczyło wad wykrytych w samochodach. Przed dwoma laty wszystkich powiadomień było 16.

wiadomości
prawo gospodarcze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)