Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek leasingu wzrósł o 30 procent

0
Podziel się:

Według prognoz podobny wzrost będzie utrzymywał się w najbliższych latach.

Rynek leasingu wzrósł o 30 procent
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Według Masterlease Polska w Polsce następował stabilny wzrost wynajmu długoterminowego na poziomie 30 proc. rocznie.

_ - Prognozujemy, że będzie tak i w bieżącym, i w przyszłym roku _ - mówi Grzegorz Czarnecki, dyrektor pionu sprzedaży korporacyjnej Masterlease Polska.

General Motors Business Services w ciągu trzech lat wydał użytkownikom 10 tys. samochodów osobowych i dostawczych. Jest to najlepszy wynik w Polsce w zakresie sprzedaży produktów leasingowych wzbogaconych o dodatkowe usługi serwisowe.

W 2005 roku koncern General Motors wprowadził w Polsce ofertę usługi leasingu i wynajmu długoterminowego dla małych i średnich firm, o nazwie GM Business Services. Program od początku obsługiwany jest przez gdańską spółkę leasingową Masterlease, związaną właścicielsko z GM, która na koniec I półrocza odnotowała 15 proc. udział w rynku wynajmu długoterminowego.

Około 56 proc. samochodów w portfelu Masterlease, liczącym ponad 23 tysiące pojazdów, to marki GM czyli Opel, Chevrolet, Saab i Cadillac.

- _ Zakładamy, że udział w naszym portfelu produktów złożonych wzrośnie o ok. 10 procent. Jeśli chodzi o wpływ hamującej gospodarki na sprzedaż naszego flagowego produktu jakim jest wynajem długoterminowy , nie obawiamy się drastycznego spadku. Jest to związane z dynamicznym wzrostem popytu na tę usługę wśród firm z sektora MŚP _ - mówi Czarnecki.

wiadomości
zarządzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)