Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Służbowe programy na domowym komputerze

0
Podziel się:

Pracodawca, który udostępnia pracownikowi oprogramowanie służące zdalnemu wykonywaniu pracy nie nalicza podatku od jego wartości.

Służbowe programy na domowym komputerze
(Lukajani/Dreamstime.com)

Udostępnienie pracownikowi programów, z których będzie korzystał na komputerze domowym nie stanowi dla pracownika przychodu. W związku z tym nie trzeba wliczać jego wartości do podlegającego opodatkowaniu wynagrodzenia - nie będzie więc też podatku dochodowego.

Warunkiem jest jednak wykorzystywanie tych programów do pracy zdalnej - a także podpisanie przez pracownika oświadczenia, stwierdzającego, że programy nie będą używane do celów prywatnych - wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie.

Spółka, która zwróciła się o interpretację zamierza nabyć od firmy Microsoft oprogramowanie w postaci pakietu biurowego MS Office, w skład którego wchodzić może między innymi: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program do obsługi baz danych, program do tworzenia prezentacji oraz program pocztowy. Zakup kompleksowej licencji na pakiet biurowy oprogramowania przekraczający określoną przez dostawcę liczbę stanowisk umożliwi Spółce uzyskanie prawa do dodatkowego udostępnienia swoim pracownikom oprogramowania z prawami do użytku na komputerze domowym.

Jej pracownicy podpisują oświadczenie, w którym zobowiążą się do korzystania z oprogramowania jedynie w celach służbowych.

_ Pracownik nie uzyskuje tu żadnej korzyści kosztem pracodawcy. Pracodawca dzięki udostępnieniu pracownikowi możliwości korzystania z oprogramowania na komputerze osobistym zyskuje dodatkową możliwość zarządzania czasem pracownika. _ - czytamy w interpretacji.

wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)