Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stawka CIT: Premier kontra minister finansów

0
Podziel się:

Stawka CIT zostanie zredukowana do 18 proc. z 19 proc. obecnie - zapowiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" premier Kazimierz Marcinkiewicz. Tymczasem minister finansów Teresa Lubińska twierdzi, że prawdopodobnie nie dojdzie do zmian w wysokości podatku dochodowego od firm.

Lubińska w rozmowie z "Pulsem Biznesu" powiedziała, że w 2006 roku rząd zamierza rozpocząć analizy możliwości zmian w podatkach.

"Na konkrety jest jeszcze za wcześnie. Ewentualnie wprowadzimy dwie stawki PIT: 18 i 32 proc. Prawdopodobnie nie dojdzie do obniżenia stawki CIT" - powiedziała Lubińska.

Tymczasem premier jasno deklaruje, że zmiany w podatkach nastąpią, a ich szczegóły będą znane już wiosną przyszłego roku.

"Chcemy, by w marcu (w 2006 roku) wszyscy Polacy dowiedzieli się, jaką planujemy reformę obejmującą wszystkie podatki. To będą nowe ustawy o PIT, CIT i VAT. Stawki w PIT będą takie, jak zapowiadaliśmy: 18 i 32 proc., a w CIT - 18 proc." - powiedział premier.

Szef rządu i minister finansów zgadzają się natomiast co do planów reformy VAT. Uważają, że nie należy wprowadzać większych zmian.

podatki
firma
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)