Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Taki sam CIT w całej Europie?

0
Podziel się:

Komisja Europejska pracuje nad stworzeniem wspólnych zasad obliczania podatku dochodowego dla firm w Unii Europejskiej - pisze "Rzeczpospolita".

Taki sam CIT w całej Europie?
(Piotr Polak/PAP)

Plany zakładają, że zyski przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w więcej niż jednym państwie członkowskim będą obliczane według jednego wzoru unijnego, a nie stosowanych obecnie 27 odmiennych wzorów. Zyski byłyby przekazywane do krajów, w których prowadzi ono działalność, i podlegałyby opodatkowaniu według obowiązującej w nich stawki podatkowejZOBACZ TAKŻE:

Rzeczpospolita" publikuje wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę doradczą KPMG wśród kilkuset największych firm działających w państwach Unii i w Szwajcarii. Wynika z nich, że prawie 80 procent respondentów popiera koncepcję ujednoliconego podatku CIT.

Najwięksi entuzjaści projektu to Czesi, Duńczycy i Hiszpanie, którzy w stu procentach poparli koncepcję Komisji Europejskiej. W Polsce "za" jest 90 procent firm. Wśród krajów sceptycznie nastawionych do planów ujednolicenia zasad podatkowych dla przedsiębiorstw jest Irlandia i Słowacja, gdzie przeciw opowiedziało się 50 procent badanych.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)