Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Hubert : Orzechowski
|

Ważne kontrakty Polskiej Grupy Motoryzacyjnej. Współpraca ze światowymi gigantami

3
Podziel się:

PMG będzie współpracować z Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oraz KIA Motors Slovakia (KMS). Polacy pomogą Koreańczykom znaleźć nowych dostawców części i komponentów.

Polska Grupa Motoryzacyjna będzie współpracować z Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oraz KIA Motors Slovakia (KMS). Polacy pomogą Koreańczykom znaleźć nowych dostawców części i komponentów.
Polska Grupa Motoryzacyjna będzie współpracować z Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oraz KIA Motors Slovakia (KMS). Polacy pomogą Koreańczykom znaleźć nowych dostawców części i komponentów. (Gudellaphoto - Fotolia.com)

Polska Grupa Motoryzacyjna będzie współpracować z Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) oraz KIA Motors Slovakia (KMS). Polacy pomogą Koreańczykom znaleźć nowych dostawców części i komponentów.

"W ramach nowej globalnej strategiilokalizacji dostawców właściciel marek Hyundai i KIA (...) poszukuje nowych partnerów biznesowych produkujących części samochodowe. W Europie chciałby nawiązać bliższą współpracę z dostawcami z Polski, Czech i Słowacji. Stąd też decyzja o ścisłej kooperacji z Polską Grupą Motoryzacyjną, która wspiera rodzimych przedsiębiorców w pozyskiwaniu partnerów biznesowych" - czytamy w komunikacie PGM.

Zgodnie z porozumieniem PGM będzie poszukiwać w Polsce dla HMMC i KMS nowych dostawców części i komponentów.

"Dla naszych partnerów lokalizacja i rozwinięty przemysł motoryzacyjny to najważniejsze korzyści ze współpracy z dostawcami z Polski" - powiedział dyrektor zarządzający PGM Bartosz Mielecki, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Polska branża motoryzacyjna nabiera rozpędu

Z przekazanej przez PGM listy Hyundai i Kia już wybrały 22 firmy z Polski.

"Przy wyborze koncern kierował się w szczególności bliską lokalizacją zakładów produkcyjnych, wysoką jakością produkowanych części i komponentów oraz ich konkurencyjnością. Brał też pod uwagę możliwość dostarczania kompletnych produktów oraz gwarancję współpracy z fabrykami Hyundai i Kia w kontekście wolumenu, także w skali globalnej" - podano także.

Spotkania z przedstawicielami wybranych zakładów produkcyjnych odbędą się w połowie listopada 2018 r. w Ostrawie.

"Polska jest lokalnym liderem w produkcji części i komponentów, a sam sektor motoryzacyjny stał się jedną z głównych gałęzi przemysłu w Polsce. Statystycznie odpowiada on za ponad 11 proc. łącznej wartości produkcji przemysłowej" - powiedział specjalista ds. branży motoryzacyjnej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grzegorz Gałczyński cytowany w komunikacie.

W 2020 roku HMMC ma uruchomić w Czechach produkcję pojazdów elektrycznych. Z kolei produkcję baterii do tego typu pojazdów już wkrótce rozpocznie pod Wrocławiem inna koreańska firma - LG Chem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
johny
4 lata temu
Szukają zbytu na miliony samochodów elektrycznych obiecanych przez Mateuszka Kłamczuszka
xxx
4 lata temu
Sami powinniśmy produkować, a nie szukać... Haahahah… jak u nas pośrednicy ludzi z UK
jacek
4 lata temu
A po co przy szukaniu dostawców koreańczykom potrzebny jest pośrednik? W innych krajach też tak szukają?