Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Właściciele firm krytykują samorządy

0
Podziel się:

Działania władz lokalnych oceniają jedynie na trójkę z plusem.

Właściciele firm krytykują samorządy
(Dmitry Kalinovsky/Dreamstime.com)

Na _ trójkę z plusem _ oceniają przedsiębiorcy działania władz samorządowych w zakresie swobody działalności gospodarczej. Instytut Badań na Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym przedstawił wyniki pilotażowego badania wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Prezes Instytutu Mieczysław Bąk powiedział, że w przypadku władz gminnych przedsiębiorcy nie mieli zastrzeżeń do rejestru działalności gospodarczej. Jednak w obszarach kluczowych, takich jak zamówienia publiczne krytykowali działania samorządów.

- _ Najwięcej problemów mają przedsiębiorcy z programami wspierania przedsiębiorczości, z funkcjonowaniem zamówień publicznych, z pomocą publiczną, jak również z lokalnymi podatkami i opłatami, a także z systemem opłat za dzierżawę lokali _ - tłumaczy Bąk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI SZEFA INSTYTUTU:

Prezes Mieczysław Bąk dodał, że jeżeli chodzi o władze powiatowe przedsiębiorcy najwyżej ocenili funkcjonowanie rynków pracy, a najniżej szkolnictwo zawodowe. Bardzo krytycznie wypowiedzieli się także o praktyce prawa budowlanego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MIROSŁAWA BĄKA:

Monitoring był prowadzony od maja 2010 do kwietnia 2011 roku. Badaniem objęto małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające do 250 osób na terenie 4 województw: łódzkiego, podlaskiego, pomorskiego i śląskiego.

Czytaj więcej o problemach polskich przedsiębiorców
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t17940.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/sprawdz;co;jest;wazne;dla;polskich;przedsiebiorcow,200,0,881608.html) Sprawdź co jest ważne dla polskich przedsiębiorców Pieniądze są zdecydowanie na pierwszym miejscu na liście motywów skłaniających młodych Polaków do otwarcia własnej firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t20700.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/przedsiebiorcy;nie;sa;zadowoleni;ze;swoich;bankow,9,0,881673.html) Przedsiębiorcy nie są zadowoleni ze swoich banków Właściciele firm narzekają też na jakość obsługi w ZUS i urzędach skarbowych. W przypadku fiskusa sytuację pogarsza dodatkowo skomplikowane i niestabilne prawo podatkowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/t115544.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/decyzje;rzadu;niepokoja;wlascicieli;firm,152,0,851352.html) Decyzje rządu niepokoją właścicieli firm Wzrost VAT, składki rentowej czy kary związane z tzw. ustawę śmieciową, wpłynęły na pogorszenie nastrojów w sektorze MSP.
przedsiębiorcy
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)