Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Wzór umowy najmu. Jak wygląda taki dokument?

0
Podziel się:

W przypadku najmu warto sporządzić umowę. Pozwoli to zabezpieczyć interesy obu stron.

Opracowując umowę najmu, warto sprawdzić w gotowym wzorze, czy zawarliśmy w niej wszystkie najważniejsze elementy
Opracowując umowę najmu, warto sprawdzić w gotowym wzorze, czy zawarliśmy w niej wszystkie najważniejsze elementy (Materiały prasowe)

Umowę najmu sporządzamy, gdy jako właściciel określonej nieruchomości lub ruchomości chcemy oddać najemcy w użytkowanie określony przedmiot najmu na umówiony okres. Najemca wtedy zobowiązuje się płacić za to, że może korzystać z tego przedmiotu najmu.

Umowa najmu – elementy

Najważniejszymi elementami umowy najmu jest określenie dokładnych danych stron, terminów płatności czynszu i określenie sposobu, w jaki może ona być wypowiedziana.

Czynsz nie musi być określony w formie pieniężnej. Prawo zakłada, że jeśli umowa zawierana jest na czas nieokreślony, to czynsz powinien być zapłacony do 10. Dnia miesiąca. Okres najmu może być dowolny, z tym że jeśli jest on dłuższy niż 10 lat, to uważa się, że po tym czasie umowa staje się umową na czas nieokreślony.

Przedmiotem najmu mogą być rzeczy ruchome, jak i nieruchomości. Najmem nie można objąć rzeczy, które się zużywają, a także praw. W umowie najmu koniecznie trzeba bardzo dokładnie opisać, co jest przedmiotem najmu. Dość często najmem objęte są nieruchomości.

Wzór umowy najmu – jak może wyglądać?

Zobacz przykładowy wzór umowy najmu:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)