Trwa ładowanie...
bDSMfIYB

Notowania

Wzory Pism – Wszystkie wiadomości

2
18.09.2020 14:44

UMOWA ZLECENIE
 / 
Umowa zlecenie – wzór dokumentu

Umowa zlecenie jest podpisywana często zamiast umowy o pracę. Nie podlega obowiązkom wynikającym z kodeksu pracy, dzięki czemu jest znacznie tańsza dla zleceniodawcy. Jak wygląda wzór umowy zlecenia? Dowiesz się z naszego materiału.

29.03.2019 9:53

UMOWA O PRACĘ
 / 
Umowa o pracę. Wzór dokumentu

Umowa o pracę jest popularnym sposobem zatrudnienia pracownika. Warto pamiętać, że umowa o pracę ma określone wymagania. Musi bowiem zawierać określone elementy.

28.03.2019 9:41

UMOWY
 / 
Wzory umów. Jakimi zasadami kierować się, opracowując treść umowy?

Wiele umów może być zawieranych przy zastosowaniu zasady swobody umów, czyli co nie jest zabronione, jest dozwolone. Dobrze jednak poznać podstawowe reguły, którymi rządzą się konkretne umowy.

21.03.2019 10:26

UMOWA NAJMU
 / 
Wzór umowy najmu. Jak wygląda taki dokument?

W przypadku najmu warto sporządzić umowę. Pozwoli to zabezpieczyć interesy obu stron.

1
15.03.2019 10:14

UMOWY
 / 
Umowa najmu mieszkania – wzór dokumentu z omówieniem

Najem mieszkania to jeden z najczęstszych przypadków, gdy trzeba sporządzić umowę najmu. Zobacz, jak właściwie sporządzić umowę najmu mieszkania, tak by zagwarantować sobie należytą ochronę. Na koniec krótkie omówienie tego wzoru.

bDSMfIYD
15.03.2019 9:44

UMOWY
 / 
Umowa kupna-sprzedaży samochodu. Druk umowy

Sprzedając lub kupując samochód, trzeba będzie przygotować umowę kupna-sprzedaży. Chroni to obie strony przed ewentualnymi roszczeniami, a nowemu właścicielowi ułatwia rejestrację, jeśli transakcja nie była potwierdzona fakturą.

1
14.03.2019 9:28

NOTA KORYGUJĄCA
 / 
Nota korygująca do faktury. Wzór druku

Przedsiębiorcy zmuszani są do częstego wystawiania faktur, ale także otrzymują je od innych jako udokumentowanie sprzedaży. Ten drugi rodzaj może być zaliczony także do ponoszonych przez przedsiębiorcę kosztów. Żeby jednak tak się stało, faktura zawierać musi poprawne dane. Co zrobić, jeżeli faktura zawiera błędy? W takim razie konieczne jest wystawienie noty korygującej przez nabywcę.

13.03.2019 9:41

WZORY PISM
 / 
Wezwanie do zapłaty. Wzór dokumentu

Wezwanie do zapłaty jest często ostatnim momentem na uregulowanie zadłużenia, zanim wystąpimy na drogę sądową.

01.03.2019 11:05

WZORY PISM
 / 
Wniosek o urlop wypoczynkowy. Przykładowy wzór pisma

Pracownik, który świadczy pracę na podstawie umowy o pracę, ma wiele przywilejów i praw. Jednym z najważniejszych praw jest możliwość skorzystania z urlopu. Urlop wypoczynkowy jest obowiązkowy dla każdego pracownika. Jest udzielany na podstawie wniosku urlopowego, który jest składany na ręce pracodawcy.