Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Umowa najmu mieszkania – wzór dokumentu z omówieniem

2
Podziel się:

Najem mieszkania to jeden z najczęstszych przypadków, gdy trzeba sporządzić umowę najmu. Zobacz, jak właściwie sporządzić umowę najmu mieszkania, tak by zagwarantować sobie należytą ochronę. Na koniec krótkie omówienie tego wzoru.

W umowie najmu powinny pojawić się określone elementy, w tym dane stron, informacje o mieszkaniu i zastrzeżenia dotyczące wypowiedzenia umowy
W umowie najmu powinny pojawić się określone elementy, w tym dane stron, informacje o mieszkaniu i zastrzeżenia dotyczące wypowiedzenia umowy (123RF)

Umowa najmu mieszkania – wzór

Umowa najmu mieszkania – omówienie

Pora przejść do krótkich wyjaśnień. W przypadku najmu mieszkania trzeba pamiętać o tym, żeby dokładnie opisać przedmiot najmu. Określić metraż, opisać konkretne pomieszczenia itd. Co istotne warto już na początku umówić się, w jakich sytuacjach umowa może zostać wypowiedziana.

Najemca zobowiązuje się do płacenia za to, że może skorzystać z naszego mieszkania. Niewielu wie, że opłata czynszu nie musi być wnoszona w pieniądzu. Najemca może też świadczyć określone usługi na naszą rzecz. Dobrze jednak za każdym razem określić, w jakim dniu dokonywane będzie rozliczenie najmu.

Wynajmujący musi przekazać mieszkanie w stanie nadającym się do użytku. Ma też obowiązek dokonywania koniecznych napraw. Oczywiście jeśli obie strony umówimy się inaczej, nie trzeba takiej zasady stosować.

Najemca ma obowiązek płacenia czynszu w umówionej wysokości. Najemca może wynajmować i przekazywać przedmiot najmu innym osobom, o ile strony nie umówiły się, że takie postępowanie jest zabronione.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Ysyshs
1 tyg. temu
No i gdzie ten wzór ?!?!nie można tego ściągnąć
Zbigniew
5 lata temu
Szanowni Państwo redaktorzy. Ten wzór jest kompromitujący. Wewnętrznie sprzeczny. Niezgodny z prawem. z prawem. Narażający osoby korzystające z niego na poważne kłopoty. Po pierwsze. Czy słyszeliście Państwo o ustawie o ochronie praw lokatorów? Po drugie. To jest według wzorca umowa najmu lokalu mieszkalnego w w treści mowa o lokalu użytkowym. Po trzecie .... Bzdurki, bzdurki, bzdurki....