Trwa ładowanie...
bDTcnYmt

Notowania

Umowa Najmu – Wszystkie wiadomości

325
04.03.2021 5:55

SĄD
 / 
Koronawirus. Sąd obniżył czynsz za wynajmowany lokal o ponad 6 tys. zł miesięcznie

Właścicielka małego sklepu odzieżowego przy promenadzie w Świnoujściu straciła klientów i dochody. Przez pandemię nie była w stanie płacić wysokiego czynszu. Właściciel lokalu nie zgadzał się na obniżkę. Złożyła więc pozew do sądu, by ten zmienił niekorzystną dla niej umowę. Czynsz został obniżony z 9 tys. do ponad 2 tys. zł miesięcznie. Taki wyrok to wyjątkowa rzadkość w polskich sądach.

1
27.03.2019 10:50

UMOWA NAJMU
 / 
Wypowiedzenie umowy najmu. W jaki sposób się odbywa?

Jeśli wynajmujemy mieszkanie, zawsze może się nam przytrafić nierzetelny lokator, który opóźnia płatności albo niezgodnie z umową korzysta z mieszkania. Wtedy trzeba będzie taką umowę najmu wypowiedzieć.

26.03.2019 11:38

UMOWA NAJMU
 / 
Rozwiązanie umowy najmu. Kiedy do niego dochodzi?

Jeśli właściciel mieszkania ma problem z lokatorem, który spóźnia się z opłacaniem czynszu, albo nie dba o mieszkanie, może pod pewnymi warunkami rozwiązać umowę najmu. Dowiedz się, jak to zrobić.

21.03.2019 10:26

UMOWA NAJMU
 / 
Wzór umowy najmu. Jak wygląda taki dokument?

W przypadku najmu warto sporządzić umowę. Pozwoli to zabezpieczyć interesy obu stron.

1
15.03.2019 10:14

UMOWY
 / 
Umowa najmu mieszkania – wzór dokumentu z omówieniem

Najem mieszkania to jeden z najczęstszych przypadków, gdy trzeba sporządzić umowę najmu. Zobacz, jak właściwie sporządzić umowę najmu mieszkania, tak by zagwarantować sobie należytą ochronę. Na koniec krótkie omówienie tego wzoru.

bDTcnYmv
2
14.03.2019 10:54

WYPOWIEDZENIE UMOWY NAJMU
 / 
Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego. Jak to zrobić?

Wynajmowanie mieszkań jest dla wielu właścicieli nieruchomości dobrym sposobem na czerpanie zysków z inwestycji. Właściciele lokalu często zastanawiają się, w jaki sposób mogą skutecznie wypowiedzieć lokatorowi umowę, który np. nie płaci. A co w sytuacji, gdy to lokator chce taką umowę wypowiedzieć?

12.03.2019 11:16

WYPOWIEDZENIE UMOWY NAJMU
 / 
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu. Forma wypowiedzenia i terminy

Właściciel mieszkania, który decyduje się swój lokal wynająć, wie, że nie zawsze jest to proste. Lokator może się spóźnić z opłaceniem kwoty najmu, może też niewystarczająco dbać o mieszkanie albo też zupełnie zerwać kontakt z właścicielem. W takiej sytuacji trzeba będzie wypowiedzieć umowę najmu lokalu?

07.02.2019 9:15

UMOWA NAJMU
 / 
Umowa najmu samochodu - co powinna zawierać?

Umowa najmu samochodu jest umową, którą musisz podpisać, zanim otrzymasz klucz do wypożyczonego samochodu w każdej legalnie działającej wypożyczalni pojazdów. Dowiedz się, co musisz podpisać, wypożyczając samochód, aby uniknąć nieoczekiwanych problemów. Jakie zapisy powinny znaleźć się w umowie najmu samochodu?

3
01.02.2019 10:39

UMOWA NAJMU
 / 
Umowa najmu okazjonalnego – wzór z omówieniem

Najem okazjonalny to obecnie najbardziej popularny sposób udostępniania swojej nieruchomości najemcom. Dzieje się tak głównie z powodu jego najbardziej atrakcyjnej dla właściciela nieruchomości formy.

bDTcnYmB
18.01.2019 12:37

NAJEM MIESZKANIA
 / 
Umowa najmu lokalu mieszkalnego. Jak powinna wyglądać?

Polska ma rozwinięty rynek wynajmu mieszkań, ale jednocześnie nie jest on jeszcze do końca uregulowany, pomimo zmian w prawodawstwie. Pomimo że reklam mieszkań na wynajem jest bardzo wiele, to również trudno znaleźć idealny lokal dla siebie.

11.01.2019 13:09

UMOWA NAJMU
 / 
Umowa najmu garażu. Czym jest i co powinna zawierać?

Umowa najmu garażu, jak każda umowa, powinna zostać zawarta w formie pisemnej i do tego zabezpieczona jeszcze pewnymi zapisanymi w niej danymi. Dzięki temu zarówno osoba wynajmująca, jak i najemca mogą czuć się bezpieczni, że wszystkie ustalenia zostaną dotrzymane.

17.12.2018 12:18

NAJEM MIESZKANIA
 / 
Kaucja. Zabezpieczenie umowy najmu

Z kaucją mamy do czynienia najczęściej w przypadku najmu. Warto dobrze poznać zasady kaucji i tego, w jaki sposób jest rozliczana i co zabezpiecza.

1
14.11.2018 13:03

UMOWA NAJMU
 / 
Najem. Najważniejsze aspekty dotyczące podpisania umowy najmu

Najem to przekazanie w użytkowanie swojego majątku w zamian za określoną w umowie opłatą. Na czym dokładnie polega najem i co można najmować?

bDTcnYmC
24.09.2018 8:58

NAJEM MIESZKANIA
 / 
Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

Osoby, które wynajmują swoje mieszkanie, często natrafiają na wiele przeszkód. Najemca może bowiem spóźniać się z płaceniem, niedostatecznie dbać o wygląd mieszkania albo zupełnie przestać się kontaktować z właścicielem. Kiedy sytuacja robi się poważna, rozwiązaniem jest wypowiedzenie umowy najmu mieszkania.

19.09.2018 8:24

NAJEM MIESZKANIA
 / 
Mieszkanie na wakacje – umowa najmu mieszkania

Osoby mieszkające w atrakcyjnych rejonach Polski nierzadko decydują się na sezonowe lub całoroczne wynajmowanie swojego mieszkania turystom. Umowa najmu mieszkania obejmować musi kilka istotnych kwestii.

1
14.09.2018 11:45

UMOWA NAJMU
 / 
Wynajęcie mieszkania – co warto o nim wiedzieć?

Każdy, kto ma mieszkanie, ale nie chce go sprzedać, może zdecydować się na jego wynajęcie. Jak to zrobić legalnie?

13.09.2018 9:00

UMOWA NAJMU
 / 
Umowa najmu. Jak ją sporządzić?

W sytuacji, gdy wynajmujący zechce przekazać w używanie najemcy swój majątek, warto sporządzić umowę najmu. Dowiedz się, co może być przedmiotem najmu oraz jakie są jego warunki.

30.08.2018 11:35

UMOWA NAJMU
 / 
Umowa najmu mieszkania. Jak sporządzić umowę najmu mieszkania?

Gdy zechcemy wynająć mieszkanie, musimy sporządzić umowę najmu mieszkania, w której jasno określimy jej charakter i cechy. Umowa taka powinna być spisana pisemnie i wyszczególniać, jakie są jej warunki.