Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wzrost produkcji przemysłowej i inflacji

0
Podziel się:

Produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła w październiku o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca po spadku we wrześniu, po korekcie, o 0,4 proc. Inflacja w strefie euro wzrosła w listopadzie do 2,2 proc. z 2,0 proc. w październiku w ujęciu rok do roku. Miesiąc do miesiąca ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,1 proc. wobec wzrostu o 0,1 proc. w październiku

Produkcja przemysłu w strefie euro wzrosła w X o 1,1 proc. mdm

Produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła w październiku o 1,1 proc. miesiąc do miesiąca po spadku we wrześniu, po korekcie, o 0,4 proc. - poinformował w środę Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Rok do roku produkcja w październiku w strefie euro wzrosła o 0,9 proc. po spadku we wrześniu, po korekcie, o 1,3 proc.

Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji miesiąc do miesiąca o 1,2 proc., a rok do roku spadku o 0,3 proc.

W 15 krajach Unii Europejskiej produkcja przemysłowa wzrosła w październiku o 1,0 proc. miesiąc do miesiąca po spadku we wrześniu, po korekcie, o 0,3 proc.

Rok do roku produkcja w październiku wzrosła o 0,9 proc. po spadku we wrześniu o 1,1 proc. - podał Eurostat.

Inflacja w strefie euro w XI wzrosła do 2,2 proc. rdr

Inflacja w strefie euro wzrosła w listopadzie do 2,2 proc. z 2,0 proc. w październiku w ujęciu rok do roku. Miesiąc do miesiąca ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,1 proc. wobec wzrostu o 0,1 proc. w październiku - podał w środę Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej.

Analitycy szacowali, że będzie to odpowiednio 2,2 proc. i 0,1 proc.

W 15 krajach UE inflacja rok do roku wzrosła w listopadzie do 2,0 proc. z 1,9 proc. w październiku, a miesiąc do miesiąca ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,1 proc., po wzroście w październiku o 0,1 proc. - podał Eurostat.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)