Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZUS da nawet pół miliona zł. Ostatni miesiąc na zgłoszenia. Kto dostanie?

86
Podziel się:

Pół miliona złotych na poprawę warunków pracy. Firmy mają czas na zgłoszenie się do konkursu do 23 sierpnia. O co chodzi?

Nawet pół miliona złotych dla firmy, która postawi na poprawę warunków pracy. Wciąż można się zgłaszać
Nawet pół miliona złotych dla firmy, która postawi na poprawę warunków pracy. Wciąż można się zgłaszać (Jacek Dominski/REPORTER)

Nawet pół miliona złotych dla firmy, która postawi na poprawę warunków pracy. Na zgłoszenia ZUS czeka do 23 sierpnia. Kto może liczyć na dofinansowanie?

Jak zapewnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych, pieniądze trafią do przedsiębiorstw, które wystartują w konkursie oraz podniosą poziom bezpieczeństwa i higieny pracy. W grę wchodzi również zmniejszenie zagrożenia wypadkami przy pracy oraz zmniejszenia zagrożeń związanych z chorobami zawodowymi.

Zaakceptowane przez ZUSfirmy dostaną pieniądze na realizację założeń w przyszłym roku. W sumie w skali kraju ma to być 50 mln zł.

Zobacz także: Zobacz też: Mały ZUS od 1 stycznia 2019. "Tylko dla małych"

Poziom dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Firmy zatrudniające do 9 pracowników, mogą liczyć nawet na 90 proc. dofinansowania kosztów projektu. Zatrudniający od 10 do 49 osób, dostaną do 80 proc. dotacji. Przedsiębiorstwa, w których pracuje do 249 osób, otrzymają 60 proc. dofinansowania. Zatrudniający powyżej 250 osób dostaną najmniej. Koszty związane z poprawą warunków pracy będą sfinansowane do 20 proc. wartości projektu.

W konkursie rozpatrywane będą jedynie wnioski firm, które nie zalegają z opłacaniem składek. Nie mogą być też w stanie likwidacji czy upadłości. Przedsiębiorca może złożyć wniosek w dowolnej placówce ZUS, wysyłając go pocztą lub poprzez stronę internetową zakładu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(86)
ab negatio
4 lata temu
Tylko my , wierzący chrześcijanie , wiemy co się dzieje z naszymi pieniędzmi "składanymi" na emeryturę. mamy to nawet w modlitwie i to od dwóch tysięcy lat. "OWOC TWOJEGO ŻYWOTA JE ZUS". A inni mają dalej nadzieję na wysoką emeryturę. I to z ZUS-u.
fajnie
4 lata temu
Dlaczego zus rozdaje pieniądze tych co płacą składki,a emeryt dostaje ochłapy.
Przedsiębiorc...
4 lata temu
Mam jednoosobową działalność chcę sobie poprawić warunki pracy a najbardziej w pracy przeszkadza mi ZUS, niech mi dadzą 100 000 i usuną ze swego systemu piramidy finansowej.
Ala
4 lata temu
A czy trzeba należeć do PIS?
antyzłodziej
4 lata temu
Kolejna promocja szarej strefy !!! Dla czego ? Bo szara strefa ma najgorsze warunki pracy aby nie wpaść i się nie wyróżniać . Teraz takie firmy wyślą pisemka i mogą sobie doinwestować do firmy bo syf tam taki że hej. Ci płacący podatki ,ogromne sumy ,połowę obrotów mający dobre warunki czy li solidne firmy nie dostaną znowu nic . Podatnicy finansują prywatne interesy polityków poprzez dofinansowanie szarej strefy. Czy to normalne ? W Pislandzie tak w normalnym kraju nie.
...
Następna strona