Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pawlak dla money.pl o rządach PO i PSL: Czasami brakowało nam wrażliwości

To nie jest tak, że tylko genialność Prawa i Sprawiedliwości dała im wyborcze zwycięstwo - mówi Waldemar Pawlak. W rozmowie z money.pl przyznaje, że w rządzie Donalda Tuska zabrakło wrażliwości społecznej i wyczucia nastrojów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)

To nie jest tak, że tylko genialność Prawa i Sprawiedliwości dała im wyborcze zwycięstwo - mówi Waldemar Pawlak. W rozmowie z money.pl przyznaje, że w rządzie Donalda Tuska zabrakło wrażliwości społecznej i wyczucia nastrojów.

Jak Waldemar Pawlak odpowiada na głosy, że rząd - który współtworzył - zmarnował ostatnie 8 lat? - To jest tylko polityczne mówienie. Wicepremier Mateusz Morawiecki sam dobrze wie, że nadużywa słów. Przez te osiem lat były błędy i wpadki, ale było też wiele sukcesów. Spójrzmy na infrastrukturę, na drogi, wykorzystanie środków europejskich, to myślę, że mamy spory dorobek, który widać. Nie trzeba zaglądać do rocznika statystycznego - mówi Waldemar Pawlak.

Zdaniem Pawlaka wyborcy to zauważyli, ale rozczarował ich styl sprawowania władzy w ostatnich latach koalicji PO i PSL. - Gdy wychodzą niefajne, delikatnie mówiąc, rozmowy polityków, to trzeba podejść do tego jak w biznesie. Ludzie, którzy podpadli, powinni odejść na bok i powinny funkcjonować nowe twarze, nieobciążone niczym - mówi.

Waldemar Pawlak przyznaje, że w rządzie brakowało spojrzenia na sprawy bliższe ludziom. - Zgadzam się, że zabrakło tej wrażliwości społecznej. Często na tej bazie miałem osobiste spięcia z ministrem Rostowskim i Donaldem Tuskiem. Dialog społeczny raz po raz był rujnowany. Nie jest tak, że tylko genialność Prawa i Sprawiedliwości dała im zwycięstwo, ale również nasze błędy przysłużyły się do zmiany, jaką mamy - mówi szczerze Waldemar Pawlak, dwukrotny premier Polski i minister gospodarki w rządzie Donalda Tuska.

Pawlak tłumaczy, że wcale nie zazdrości Prawu i Sprawiedliwości stworzenia programu "Rodzina 500+".

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2016

tryNiech ten Pawlak już sobie idzie na ryby...

08-09-2016

zxcmiędzy innymi tacy jak Pawlak doprowadzili państwo do tego co jest powinien się schować a nie bardzo pouczać innych, nie nadawał się na premiera był … Czytaj całość

08-09-2016

1959no moralizator się znalazł a razem z Tuskiem z Wałęsą obalał rządy Olszewskiego. Gdzie była jaego wrażliwość społeczna przez te 8 lat ? Mamoną … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)