Notowania

Pawlak dla money.pl: Polska jest kilka lat za Węgrami. Powielamy ich rozwiązania

- Mam wrażenie, że pewne sprawy są w Polsce wprowadzane ze sporym opóźnieniem - mówi money.pl Waldemar Pawlak, były premier i minister gospodarki. Tak Pawlak ocenia zwłaszcza pomysł zakazania handlu w niedzielę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Momot/ PAP)

Mam wrażenie, że pewne sprawy są w Polsce wprowadzane ze sporym opóźnieniem - mówi money.pl Waldemar Pawlak, były premier i minister gospodarki. Tak Pawlak ocenia zwłaszcza pomysł zakazania handlu w niedzielę. - Węgrzy kilka lat temu takie rozwiązania wprowadzili i właśnie się z nich wycofali. My jesteśmy na etapie kopiowania ich pomysłów sprzed lat - mówi.

Waldemar Pawlak jest przekonany, że w literaturze o gospodarce Węgier można znaleźć wiele przykładów działań, po które niebawem sięgnie Prawo i Sprawiedliwość. Ostatnim z takich jest pomysł Solidarności, wspierany przez najważniejsze osoby w kraju, by zakazać handlu w niedzielę.

- Warto spojrzeć całościowo na pewne rozwiązania. Może lepiej wzmocnić wsparcie dla aktywności w czasie wolnym, takich form, które wyciągną ludzi z galerii handlowych. To lepsze rozwiązanie niż wprowadzanie zakazu handlu w niedzielę i budowanie legendy, że trzeba ten dzień inaczej spędzić - uważa Pawlak.

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, krynica 2016, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2016

Prorok 875PiS niszczy POLSKE i Polakow!!! W przyszłym roku koszty utrzymania przeciętnej rodziny wzrosną średnio o 200 - 300 zi. MIESIĘCZNIE!!! Drastycznie … Czytaj całość

12-09-2016

PandaPIS rozwali Polskie tylko nowe wybory mogą to zmienić

12-09-2016

Prorok 875PiS niszczy POLSKE i Polakow!! Drastycznie rosną ceny i podatki (cukier, pieczywo, wędliny, opłata za wodę, prąd i RTV, inne)!!! Koszt utrzymania … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (75)