Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

- Wykonaliśmy tytaniczną pracę, ale sporo jeszcze przed nami - mówi money.pl Michał Jezioro, wiceprezes KGHM Polska Miedź do spraw aktywów zagranicznych o Sierra Gorda. Jego zdaniem choć rewolucja nie jest tam potrzebna, to do wykonania pozostaje sporo prostych spraw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Olszewski/WP)

- Wykonaliśmy tytaniczną pracę, ale sporo jeszcze przed nami - mówi o Sierra Gorda Michał Jezioro, wiceprezes KGHM Polska Miedź do spraw aktywów zagranicznych. Jego zdaniem, choć rewolucja nie jest tam potrzebna, to do wykonania pozostaje sporo prostych spraw, które znacząco wpłyną na wynik finansowy kopalni.

KGHM pochwalił się niedawno, że największa polska inwestycja zagraniczna, czyli kopalnia miedzi Sierra Gorda w Chile, wreszcie wykazała zysk. Michał Jezioro studzi jednak entuzjazm i przyznaje, że pozytywny wynik niekoniecznie musi się utrzymać.

- To nie jest proces stabilny - przyznaje w rozmowie z money.pl.

KGHM ma jednak plan, by ustabilizować sytuację wokół kopalni.

- Optymalizacja ciągu technologicznego zajmie 1,5-2 lata. To jest czas, kiedy wyniki powinny się poprawiać, ale nadal nie będą maksymalne - czyli takie, jakich oczekujemy - zdradza Jezioro.

KGHM chce oszczędzić zarówno na samym wydobyciu metalu i jego efektywności, ale także na tym, co składa się na proces wydobywczy. - To będzie spora zmiana, która przełoży się na lepsze wyniki finansowe - zapowiada.

Jak dodaje, nie ma większego sensu sprzedawać kopalni, bo "wszystkie ryzyka inwestycyjne już wystąpiły". Jezioro stwierdza więc, że Sierra Gorda to nauka dla KGHM.

Tagi: sierra gorda, giełda, wiadomości, gospodarka, krynica 2017, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2017

jackA tak psy wieszali na swoich poprzednikach z KGHM ,że tyle kasy w błoto i trzeba powsadzać ich do paki za złe inwestycje . Miernoty pisowskie takie … Czytaj całość

06-09-2017

teo-logikmyślę, że NIK powinien na poważnie skontrolować te inwestycję, to nie są żarty, to sa pieniądze Skarbu Państwa!

07-09-2017

RobWidać KGHM płaci za mało na 500+ a oni myślą że doszli do władzy i wszystko będzie OK nie to są duże inwestycje i zwracają się po jakimś czasie. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)