Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Ocena szkód z samolotu i ubezpieczenia od ataków hakerskich. To przyszłość ubezpieczeń

 

Ubezpieczyciele coraz chętniej sięgają po nowe technologie. PZU Życie po ostatnich nawałnicach korzystał z lekkich samolotów i zdjęć wykonanych z powietrza. W ten sposób zdecydowanie szybciej firma oceniała rozmiar szkód i wypłacała pieniądze klientom. Polski ubezpieczyciel ma w planach ofertę ubezpieczeń przed cyberatakami. - Widzieliśmy, co nie tak dawno wydarzyło się na Ukrainie. I to dotknęło również polskie firmy. To rosnące zagrożenie, rosnący rynek - tłumaczy Roman Pałac, prezes PZU Życie.

Nowe technologie, aplikacje i szybka analiza danych wkracza do firm ubezpieczeniowych. - Z poziomu fotela za pomocą prostej aplikacji można zgłosić szkodę i dostać decyzję. Na bazie analizy zdjęć cały proces jest szybki. Z kolei gdy już trzeba pojechać na miejsce, to korzystamy z lekkich samolotów. Za ich pomocą robimy zdjęcia, ta technologia przyspiesza pracę i pozwala skupić się na najważniejszych sprawach - mówi w rozmowie z money.pl Roman Pałac.

Automatyzacja i robotyzacja pracy to kierunki, na które będzie stawiał polski ubezpieczyciel. Oprócz tego, firma pracuje nad technologiami przyspieszającymi zbieranie, analizę i wykorzystanie danych.

Kolejny temat? Cyberbezpieczeństwo. - Pracujemy nad tym na dwa tory. Po pierwsze oczywiście sami chcemy się przed takimi problemami ustrzec. Ale też pracujemy nad bardzo ciekawą ofertą w tym zakresie. Niebawem ją pokażemy - dodaje Pałac.

pzu życie, ubezpieczenia, roman pałac
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
1
2017-09-07 21:35
Czym ty się podniecać Ergo Hestia już dawno ma wprowadzone ubezpieczenie od cyber ataków.
nieduduś
2017-09-07 15:57
A od PIS-u też będzie?!
gość
2017-09-07 15:52
Cyt =Ale też pracujemy nad bardzo ciekawą ofertą w tym zakresie. Niebawem ją pokażemy - dodaje Pałac.=
Ubezpieczymy Twój komputer za dużą opłatą. Warunek codzienna zmiana hasła na nowe conajmniej 16 znaków. Nie zmienisz? Nie ma kasy z ubezpieczenia. Taka firma ubezpieczeniowa jak PZU istnieje od 1803 rokui nie upadła
Jak oni to robią?Czyżby nas nieźle strzygli ?
Pokaż wszystkie komentarze (10)