Notowania

Ursus chce produkować motocykle WSK. Legendarna marka ma szansę na reaktywację

Miasto Lublin, PZL Świdnik oraz Ursus chcą wznowić produkcję kultowych motocykli WSK. - Jesteśmy jednym z wielu elementów tego projektu. Bardzo chcemy, żeby kolejna polska legendarna marka, historia motoryzacji, wróciła na polskie drogi - mówi money.pl Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl/Krzysztof Olszewski)
Karol Zarajczak, prezes Ursusa

Miasto Świdnik, PZL Świdnik oraz Ursus chcą wznowić produkcję kultowych motocykli WSK. - Jesteśmy jednym z wielu elementów tego projektu. Bardzo chcemy, żeby kolejna polska legendarna marka, historia motoryzacji, wróciła na polskie drogi - mówi money.pl Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

- Możemy udostępnić linię produkcyjną, pomoglibyśmy w projektowaniu tych motocykli, w badaniach i rozwoju. Mamy pełen zakres urządzeń, którymi można przebadać i homologować - tłumaczy szef Ursusa.

Jak dodaje, liczy na wznowienie produkcji modeli sprzed kilkudziesięciu lat, ale z silnikiem elektrycznym. - Byłoby to zderzenie kilku epok - zauważa Zarajczyk. Sam na razie jeździ włoską Vespą, ale chętnie przesiadłby się na nowy, polski motocykl.

Na razie Ursus podpisał w tej sprawie list intencyjny z miastem Świdnik. To ono jest głównym pomysłodawcą wskrzeszenia legendarnej marki. Prawa do niej ma PZL Świdnik, czyli producent śmigłowców. On także może uczestniczyć w konsorcjum.

Popularne "wueski" powstawały w Lublinie przez 30 lat. Ostatnia maszyna zjechała z linii produkcyjnej w 1985 roku. W sumie wyprodukowano ich kilka milionów sztuk.

Tagi: zarajczyk, wiadomości, gospodarka, krynica 2017, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2017

JanPrzedwojenny 'Sokół', powojenny 'Junak". Te marki reaktywujcie.

05-09-2017

BystrzachaA na miniaturce to chyba SHLka jest a nie WSKa....

05-09-2017

co jeszcze?Jeszcze mogą wskrzesić "legendarne" przykręcane łyżwy albo legendarny,trójkołowy rowerek z wywrotką (bo prezes lubił na nim pomykać). Mogą też … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (388)